جزئیات برنامه مجلس برای حذف یارانه بگیرها

جزئیات برنامه مجلس برای حذف یارانه بگیرها

بازدید: 173    انتشار: 1394/04/07    کد مطلب: 8240    دسته بندی: لیست مطالب


جزئیات برنامه مجلس برای حذف یارانه بگیرها


 در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق هنوز ابهاماتی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال آینده وجود داشت، در حال حاضر اعضای کمیسیون بر سر حذف یارانه درآمد بالای ۲.۵ میلیون تومانی سرپرست یا مجموع خانوارها اختلاف نظر دارند.

وی با اعتقاد براینکه رقم ۲.۵ میلیون تومان باید برای سرپرست خانوارها ملاک حذف پردرآمدها باشد، افزود: قرار است صبح امروز این موضوع در کمیسیون تلفیق بررسی و به نتیجه برسد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس اضافه کرد: مجموع درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۹۴ تا مبلغ ۴۸۰ هزار میلیارد ریال از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات تعیین شده است.

کمیسیون تلفیق در جلسه روز گذشته خود تبصره ۲۱ لایحه دولت در بودجه سال ۹۴ که مربوط به نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال آینده بود را تصویب کرد.

متن کامل مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه بدین شرح است:

تبصره ۲۱: در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب ۱۵ دی ماه ۱۳۸۸ به دولت اجازه داده می‌شود در سال ۹۴ منابع مالی حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون مذکور را با استفاده از انواع روش‌های پرداخت نقدی و غیرنقدی به خانواده‌های هدف و نیازمند توزیع و همچنین برای ارائه خدمات حمایتی و کمک به بخش تولید به شرح زیر اقدام نماید.

الف. درآمد حاصل اجرای قانون مذکور در سال ۹۴ تا مبلغ ۴۸۰ هزار میلیارد ریال از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع مواد ۱ و ۳ همان قانون تعیین می‌گردد.

ب. منابع مذکور در بند الف و منابع مربوط به ردیف‌های یارانه‌ای از محل بودجه عمومی دولت مندرج در این قانون به شرح زیر هزینه می‌گردد:

۱.رمبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال در اجرای ماده ۸ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها برای کمک به بخش تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی.

۲.رمبلغ ۴۸ میلیارد ریال به منظور اجرای بند ب ماده ۳۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی

۳.رتامبلغ ۳۷۰ هزار میلیارد ریال به منظور پرداخت نقدی و غیرنقدی موضوع ماده ۷ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به شرح زیر:

۱-۳-رکلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کل کشور

۲-۳- عشایر و خانوارهای ساکن در روستاها(دارای دفترچه بیمه درمانی روستایی)

۳-۳-رکلیه بازنشستگان کشوری، لشگری و تأمین اجتماعی به شرط حداکثر مستمری ماهانه ۲۵ میلیون ریال

۴-۳- کلیه خانوارهایی که درآمد خانوار ماهانه کمتر از ۲۵ میلیون ریال آنها توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها احراز گردد.

صرفه جویی حاصل از حذف خانوارهای یارانه بگیر در هر استان برای ایجاد اشتغال مولد و کمک به بنگاه‌های تولیدی همان استان به مصرف می‌رسد.

۴. مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال به منظور تأمین بخشی از یارانه تسهیلات تأمین مسکن برای اقشار آسیب پذیر، روستایی، ساماندهی مسکن، در بافت‌های فرسوده، سکونتگاه‌های حاشیه شهرها و مسکن مهر.

کلیه خانوارهای یارانه بگیر می‌توانند به جای دریافت یارانه نقدی از یارانه سود تسهیلات مسکن تا یک و نیم برابر یارانه نقدی خانوار استفاده نمایند.

ج. جابجایی تا ۱۰ درصد در موارد فوق مجاز است.

د. به دولت اجازه داده می‌شود به جای پرداخت نقدی به خانواده‌های مشمول، اوراق مشارکت با سررسید حداقل سه ساله با نرخ اعلامی بانک مرکزی تحویل و منابع حاصله را جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام پارس جنوبی و سایر حوزه‌های مشترک نفتی و گازی به شرکت تابعه ذی‌ربط وزارت نفت پرداخت نماید. بازپرداخت اصل و فرع اوراق مشارکت از محل درآمدهای حاصله این حوزه انجام می شود.

ه. صددرصد منابع حاصل از افزایش قیمت برق درسال‌های ۹۳ و ۹۴ تا مبلغ ۷۰ هزار میلیارد ریال به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز و براساس مفاد ماده ۸ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به صنعت برق اختصاص می‌یابد.

و. دولت مکلف است از فروردین ماه سال ۹۴ طبق ماده ۵ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اقدام نماید.

آیین نامه اجرایی این تبصره ظرف دو ماه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو، صنعت و معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

آگهی

آگهی

ارسال نظر
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi
تماس با ما
می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند