عکس: حیوانات برگزیده سال 2015

عکس: حیوانات برگزیده سال 2015

بازدید: 180    انتشار: 1396/11/15    کد مطلب: 4102    دسته بندی: لیست مطالب
عکس: حیوانات برگزیده سال 2015

همه‌ساله سازمان‌های حمایت حیوانات در آلمان طی مراسمی جانورانی را انتخاب می‌کنند که نسل‌شان با انقراض روبروست و به حمایتی ویژه نیاز دارند. فهرست حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵ در یک گالری عکس.

سنجاقک زردبال

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

 سنجاقک زردبال در فهرست گونه‌های در خطر انقراض قرار گرفته است. دلیل این امر نیز از میان رفتن تدریجی تالاب‌ها در آلمان ذکر شده است. مشخصه این سنجاقک‌ها لکه‌های زردرنگ بر روی بال‌های آن‌هاست.


خرگوش صحرایی وحشی

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

"انجمن حامیان حیوانات وحشی در آلمان" خرگوش صحرایی وحشی را در فهرست حیواناتی قرار داده که نسل‌شان در این کشور با انقراض روبروست. مکان زندگی این خرگوش‌ها به خاطر توسعه استفاده فشرده از زمین‌های کشاورزی بسیار محدود شده است. جثه خرگوش صحرایی وحشی بزرگ‌تر از خرگوش‌های اهلی است و انتهای گوش‌های بلندش گرد و سیاه رنگ است.


آزادماهی رود دانوب

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

آزادماهی رود دانوب به خانواده آزادماهیان (Salmonidae) تعلق دارد. توزیع طبیعی این نوع ماهی در آلمان تنها به حوضه آبریز دانوب محدود می‌شود. در دهه‌های اخیر از جمله در پی ساخت و سازها در حوضه آبریز دانوب امکان تخم‌ریزی مطمئن آزادماهی به شدت محدود شده است. بی سبب نیست که این ماهی در بخش‌های وسیعی از دانوب ناپدید شده است.


زیبای پرنده

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

هیئت داورانی که انتخاب حشره سال ۲۰۱۵ را به عهده داشت، سرانجام این نوع پروانه را انتخاب کرد. بال‌های نقره‌ای مایل به آبیِ این پروانه زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. جنس مذکر این نوع پروانه (تصویر) رنگ‌های متنوعی دارد. این نوع پروانه در همزیستی با مورچه‌ها زندگی می‌کند. کرم ابریشم با ترشح ماده‌ای شیرین غذای مورچه‌ها را تامین می‌کند و مورچه‌ها نیز در ازای این خدمت، دشمنان کرم ابریشم را دور می‌کنند. 


زره‌پوشِ درخطر

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

لاک‌پشت برکه‌های اروپا به عنوان خزنده سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است. زندگی این خزندگان خون‌سرد که لکه‌های زردی بر لاک استخوانی پشت خود دارند، در آلمان تنها به ایالت براندنبورگ محدود شده است. شکار و فروش این لاک‌پشت‌ها و همچنین تغییرات جدی در زیستگاه‌شان این تنها لاک‌پشتان اروپای مرکزی را با خطر انقراض روبرو کرده است. 


پروانه سال ۲۰۱۵

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

پروانه سال ۲۰۱۵ نوعی پروانه‌ است که وسط بال‌هایش سرخ رنگ است. رنگ قرمز بال‌ها تنها به هنگام احساس خطر و وقتی بال‌ها کاملا بازمی‌شوند، دیده می‌شود. این نوع پرنده نیز میتواند به زودی در فهرست حیوانات در خطر انقراض قرار گیرد. کرم‌های این پروانه از برگ درختانی تغذیه می‌کنند که به شدت کمیاب شده‌اند.


برنده خجالتی

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

باز به عنوان پرنده سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است. این پرنده شکاری دیگر به ندرت در آسمان‌ها دیده می‌شود. گاهی چرخ زدن‌های او در آسمان به هنگام شکار نظرها را به خود جلب می‌کند. انتخاب این پرنده از آن جهت بود که انسان‌ها به شدت در پی شکار باز هستند. این امر در حالی است که شکار باز از دهه ۱۹۷۰ در آلمان ممنوع اعلام شده است. 


حلزون

حیوانات برگزیده سال ۲۰۱۵

این نوع حلزون یکی از رده‌های جانوری از شاخه نرم‌تنان است و چون پرنده سال ۲۰۱۵ کم‌تر دیده می‌شود. نسل این حیوان نیز در خطر انقراض قرار دارد. این حلزون خاک‌زی در سوراخ‌هایی در کوه‌ها، جنگل‌ها و دیگر مناطق طبیعی زندگی می‌کند. این حیوان به مکانی مطمئن برای زندگی احتیاج دارد که دور از سرمای شدید باشد. 
آگهی

آگهی


ارسال نظر
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi
تماس با ما
می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند