آموزش نصب ويندوز 7

آموزش نصب ويندوز 7

بازدید: 153    انتشار: 1396/11/15    کد مطلب: 3061    دسته بندی: لیست مطالب
آموزش نصب ويندوز 7
آموزش نصب ويندوز 7

درحالي که هنوز ويندوز ويستا جاي خود را به درستي در بين مردم باز نکرده و هنوز مدت زيادي از ارائه سرويس پک 1 آن نمي گذرد ، شرکت مايکروسافت در اقدامي عجولانه ، به معرفي و ارائه ويندوز 7 پرداخت . هنوز دليل اين اقدام مايکروسافت به درستي مشخص نگرديده است ، ولي بعضي بر اين عقيده اند که ويستا به دليل نياز به سيستم سخت افزاري نسبتاً قوي براي نصب ، عليرغم تمامي محاسن امنيتي ، استحکام ساختار و زيبايي چشمگير پوسته آن ، آنچنان مورد استقبال گسترده مردم همانند XP قرار نگرفت و ظاهراً شرکت مايکروسافت با رفع نسبي اين مشکل در ويندوز 7 که مي توان به دليل شباهت بسيار زياد به ويستا ، در حقيقت و بي تعارف آن را نسخه اصلاح شده ويستا نيز ناميد ، اقدام به ارائه اين ويندو جديد نموده است که اين روزها نسخه هاي آزمايشي آنکه البته قطعاً چندان تفاوت اساسي با نسخه اصلي نخواهد داشت ( مگر در برخي از اصلاحات جزئي ) ، در همه جا به وفور يافت مي شود . همچنين از ويژگي هاي ويندوز 7 که در مقايسه با ويستا بسيار به چشم مي آيد ، افزايش سرعت کار با ويندوز و نصب با حداقل سخت افزارها است که با توجه به اين ويژگي، از همين حالا در بين کاربران، عطش زيادي براي نصب آن مشاهده مي شود . 
در اين مقاله ما ابتدا سيستم مورد نياز براي ويندوز 7 را از نظر شرکت مايکروسافت و همچنين از نظر کارشناسان که با تست فني آن را برآورد کرده اند ، معرفي مي کنيم و سپس به نحوه نصب ويندوز 7 مي پردازيم . 

سيستم مورد نياز : 

ابتدا سيستم مورد نياز ويندوز 7 را در 3 سطح از نظر مايکروسافت و يک سطح تست ، از طرف کارشناسان بررسي مي کنيم و سپس به سراغ مراحل نصب ويندوز مي رويم : 
ـ حداقل سيستم : 
حافظه ( RAM ) : ميزان 512 مگابايت 
پردازنده ( CPU) : تک هسته 800 مگاهرتزي 
فضاي هارد ( HDD ) : ميزان 8 گيگابايت فضاي خالي 
گرافيک ( VGA ) : ميزان 16 مگابايت ( بدون پشتيباني Aero) 
درايو نوري ( ODD ) : دي وي دي رام 

مايکروسافت ـ حداقل : 

حافظه ( RAM ) : يک گيگابايت
پردازنده ( CPU) : تک هسته 1 گيگاهرتزي
فضاي هارد ( HDD ) : ميزان 16 گيگابايت فضاي خالي 
گرافيک ( VGA ) : ميزان 128 مگابايت با پشتيباني DirectX9.0 ( براي فعال شدن Aero) 
درايو نوري ( ODD ) : دي وي دي رام 
شبکه ( Network ) : اتصال به اينترنت براي دريافت به روز رساني ها 

مايکروسافت ـ خوب : 

حافظه ( RAM ) : ميزان2 گيگابايت
پردازنده ( CPU) : دو هسته 3گيگاهرتزي
فضاي هارد ( HDD ) : ميزان 16 گيگابايت فضاي خالي 
گرافيک ( VGA ) : ميزان 256 مگابايت با پشتيباني DirectX9.0 ( براي فعال شدن Aero) 
درايو نوري ( ODD ) : دي وي دي رام 
شبکه ( Network ) : اتصال به اينترنت براي دريافت به روز رساني ها 

مايکروسافت ـ عالي : 

حافظه ( RAM ) : ميزان 4 گيگابايت به صورت 2 کانال
پردازنده ( CPU) : چهار هسته اي 2/44 گيگاهرتزي ( مثل Intel Q6600)
فضاي هارد ( HDD ) : ميزان 20 گيگابايت فضاي خالي 
گرافيک ( VGA ) : ميزان 768 مگابايت مستقل با پشتيباني DirectX10.1 
درايو نوري ( ODD ) : دي وي دي رايتر
شبکه ( Network ) : اتصال به اينترنت براي دريافت به روز رساني ها 

دانلود کامل ويندوز 7 : 

در زير 2 لينک براي دانلود کامل 2 نسخه 32 و 64 بيتي وجود دارد . در صورتي که نمي دانيد کدام نسخه براي سيستم شما مناسب است ، بهتر است نسخه 32 بيتي را انتخاب کنيد : 
دانلود نسخه 32 بيتي با حجم 2/5 گيگابايت .... 

http://www.tinyurl.com/win7-32bit 

دانلود نسخه 64 بيتي با حجم 3/2 گيگابايت ... 

http://www.tinyurl.com/win7-64bit 

ضمناً از آنجايي که قطعاً دانلود اين ميزان ، از عهده بسياري از کاربران خارج است ، توصيه مي شود نسخه اي از آن را از طريق فروشگاه هاي نرم افزار تهيه نماييد . همچنين قابل ذکر است که قرار است به زودي اولين نسخه RC ويندوز 7 عرضه شود که البته شايد در هنگام مطالعه اين مقاله ،اين نسخه در دسترس شما باشد . اين نسخه به هر صورت نسخه يافته و اصلاح شده نسخه هاي موجود است . بنابراين شما مي توانيد هم از نسخه هاي فعلي در بازار استفاده کنيد و يا صبر کنيد تا نسخه RC وارد بازار شود . اما قطعاً روند و روال نصب همه اين نسخه ها با هم مشابه مي باشد و تغييرات فقط در جزئيات کوچک و يا در بهبود ساختارهاي امنيتي خلاصه خواهد شد . 

تنظيمات مادربورد : 

توجه داشته باشيد ، براي شروع کار مي بايست تنظيمات مادربورد شما به گونه اي باشد که پس از ري استارت کامپيوتر ، ابتدا بوت از سي دي رام يا دي وي دي رام انجام شود . براي پي بردن به اين موضوع ، ابتدا سي دي ويندوز را درون کامپيوتر قرار داده و کامپيوتر را ري استارت کنيد . سپس منتظر بمانيد تا منوي بوت از سي دي رام ظاهر شود . در اين لحظه اگر پس از لود سي دي ، گزينه ي Press Any Key for Boot From آمد ، تنظيمات مادربورد شما صحيح است و به مرحله ي بعدي برويد . در غير اين صورت دوباره کامپيوتر خود را ري استارت کنيد و پس از لود شدن صفحه ي اول مشخصات ، کليد Delete را چند بار فشار دهيد تا وارد صفحه آبي رنگ تنظيمات مادربورد يا در واقع همان قسمت بايوس ( Setup ) شويد . سپس در آن به دنبال گزينه ي Advance BIOS Features ( يا گزينه ي مشابه ) رفته و در آن تنظيمات بوت را به شکل زير تغييردهيد : 

cd rom---------------first boot device
floopy--------------- second boot device
hard disk ----------third boot device

سپس کليد F10 را ( معمولاً ) براي ذخيره و خروج انتخاب کنيد ( اگر کليد F10 اين عمل را انجام نداد ، کليد مشابهي را که عمل Save &Exit را انجام مي دهد ، بيابيد ) . 

مراحل نصب : 

مرحله ي اول : Boot 

خب ، اگر مراحل گفته شده را به درستي انجام داده باشيد ، پس از ري استارت کردن کامپيوتر و لود سي دي ، اين بار عبارت Press Any Key for Boot From cd براي شروع نصب ويندوز ، يک کليد را به دلخواه از روي کيبورد فشار دهيد ( مثل Enter ) تا صفحه نصب نمايان شود . سپس چند دقيقه صبر کنيد تا فايل هاي ويندوز از روي سي دي لود شوند و صفحه رنگي ويندوز 7 ظاهر شود . 
نکته : اين قسمت بدون علامت لودينگ مي باشد و حدوداً 5 دقيقه زمان مي برد تا اولين صفحه نصب ويندوز ظاهر شود ، پس صبور باشيد . 

مرحله ي دوم : انتخاب زبان و کشور : 

در اين صفحه که صفحه ي اول نصب ويندوز مي باشد ، 3 منوي کشويي وجود دارد که عبارتند از : 
1 ـ منوي کشويي اول ، منوي انتخاب زبان نصب ويندوز مي باشد که معمولاً شامل يک گزينه English است . ( معمولاً در ورژن هاي بعدي ويندوز، تعداد اين زبان ها افزايش مي يابد ، اما بعيد است که زبان فارسي به اين منو اضافه شود ) . 
2 ـ منوي دوم ، منوي انتخاب نوع زبان نمايش دهنده زبان نمايش دهنده زمان ويندوز ( تقويم و ساعت ) مي باشد که در صورت تمايل مي توانيد گزينه ي English را Persian را تغيير دهيد . 
3 ـ منوي سوم ، انتخاب نام کشور محل سکونت مي باشد . 
پس از تکميل مراحل بالا ، کليد Next را مي زنيم تا صفحه جديدي با 3 گزينه ظاهر شود : 

مرحله ي سوم: نصب يا تعمير ؟ 

در اين مرحله صفحه جديد با 3 گزينه ظاهر شود : 
1 ـ Install Now : براي ادامه مراحل نصب اين گزينه را انتخاب کنيد . 
2 ـ What to know before installing windows : براي خواندن دانستني هايي قبل از نصب ويندوز ، اين گزينه را انتخاب کنيد . 
3 ـ Repair your computer : براي تعمير مشکلات ويندوز قبلي ، از اين گزينه استفاده مي کنيم . 
پس از انتخاب گزينه اول ، در اين مرحله پيغام Please Wait نمايان مي شود و حدود 3 دقيقه منتظر مي مانيم تا صفحه اصلي نصب ويندوز نمايان شود.

مرحله ی چهارم : موافقت با قوانين 

در اين مرحله صفحه اي با عنوان Please read license term مقابل شما ظاهر مي شود ، مبني بر خواندن و قبول قوانين و مقررات استفاده از ويندوز 7 ، براي ادامه مراحل نصب ، تيک گزينه I accept license terms را بزنيد و کليد Next را بفشاريد و به مرحله ي بعدي نصب برويد . 

مرحله ی پنجم : انتخاب نوع نصب : 

اين مرحله شامل دو گزينه Custom , Upgrade مي باشد که گزينه ي اول براي نصب ويندوز 7 ، از طريق اينترنت بوده و گزينه دوم براي ادامه نصب ، از روي سي دي است که بايد آن را انتخاب کنيم . 

مرحله ي ششم : انتخاب مکان نصب 

اين مرحله همان طور که از نامش پيداست ، مختص به انتخاب درايو براي نصب ويندوز مي باشد . پس از انتخاب درايو مورد نظر براي نصب ، اگر نمي خواهيد اين درايو فرمت شود يا اطلاعات درون آن را نياز داريد و يا قبلاً آن را فرمت کرده ايد ، کليد Next را بزنيد و به مرحله ي بعد برويد . 
در غير اين صورت پس از انتخاب درايو ، کليد Drive option ( واقع در پايين صفحه ) را انتخاب کنيد تا 5 گزينه در اختيار شما قرار دهد که معمولاً از اين 5 گزينه ، 3 تاي آنها فعال است : 
1 ـ به روزرساني حجم درايو ( فعال ) 
2 ـ حذف درايو انتخاب شده ( فعال ) 
3 ـ فرمت درايو انتخاب شده ( فعال ) 
4 ـ بارگذاري درايو انتخاب شده ( غير فعال ) 
5 ـ مقدار فضاي اضافي ( غير فعال ) 
همان طور که مشخص است ، براي فرمت درايو مورد نظر بايد گزينه ي 3 را انتخاب کنيم و پس از ظاهر شدن پيغامي مبني بر مطمئن بودن از حذف اطلاعات درايو ، کليد ok را مي زنيم و پس از چند ثانيه که عمل فرمت به اتمام رسيد ، کليد next را مي زنيم . 
نکته : توجه شود در اين قسمت مي توانيد اندازه درايوهاي خود را تغيير دهيد . البته در اين صورت تمام اطلاعات موجود در آن درايو از بين خواهد رفت . 
نکته : براي تغيير حجم درايوهايتان ، ابتدا آنهايي را که اطلاعاتشان را نياز نداريد حذف کرده و سپس از طريق گزينه هاي 4 و 5 مي توانيد درايوهاي جديد خود را با حجم دلخواه بسازيد ! 

مراحل 7 ـ 8 ـ 9 ـ 10 ـ 11 ـ 12 نصب ويندوز : 

اين مرحله شامل 5 گزينه است که از گزينه ي اول ، به طور خودکار کامل مي شوند و در نتيجه تا پايان اين مراحل که زماني در حدود 20 دقيقه طول مي کشد ، کامپيوتر ديگر نيازي به حضور شما ندارد . ضمناً ذکر مراحل زير فقط براي آشنايي بيشتر شما با پروسه نصب ويندوز است . 

1 ـ copying windows files 
2 ـ Expanding files 
3ـ Installing features 
4 ـ Installing updates 
5 ـ Completing installing 

1 ـ قسمت اول که مرحله ي کپي فايل هاي ويندوز است و بعد از 1 دقيقه به پايان مي رسد . 
2 ـ قسمت دوم که طولاني ترين قسمت نصب مي باشد و مربوط به باز کردن و توسعه دادن فايل هاي کپي شده ويندوز بر روي هارد است ، که اين قسمت نيز بعد از طي شدن 15 دقيقه به پايان مي رسد . 
3 - قسمت سوم مربوط به نصب ويژگي هاي ويندوز است که در حدود 30 ثانيه زمان نياز دارد . 
4 ـ قسمت چهارم ، نصب به روزرساني ها است که پس از حدود 1 دقيقه کامپيوتر را به شکل خودکار ري استارات مي کند و پس از بالا آمدن دوباره صفحه نصب ، اين قسمت نيز به پايان مي رسد . 
5 ـ مرحله آخر نصب نيز پس از 2 دقيقه به پايان مي رسد که باز کامپيوتر ري استارت مي شود و مراحل نصب به پايان مي رسد . 

مرحله ي سيزدهم : ري استارت ويندوز: 

در اين مرحله ويندوز به طور خودکار ري استارت مي شود و بايد منتظر بمانيد تا پس از ورود به مراحل نصب ، بقيه مراحل دنبال شود . ضمناً در اين مرحله نيز هيچ کاري از طرف شما صورت نمي گيرد .

مرحله ي چهاردهم : چک کردن عملکرد کامپيوتر توسط ويندوز : 

اين مرحله هم که به صورت خودکار انجام مي شود ، براي تعيين رنکينگ و قدرت گرافيکي کامپيوتر شماست . 

مرحله ي پانزدهم : وارد کردن سريال نامبر ويندوز : 

در اين مرحله بايد کد فعال سازي ويندوز 7 را وارد کنيد ، در غير اين صورت ويندوز شما پس از 45 روز به حالت تعليق در مي آيد .
نکته : اگر کد فعال سازي را نداريد ، مي توانيد آن را خالي بگذاريد و کليد next را فشار دهيد تا پيغامي مبني بر اينکه بدون ورود کد ، بعد از مدتي ويندوز به حالت تعليق در مي آيد ظاهر شود و کليد no را انتخاب کنيد تا به مرحله ي بعدي برويد . در اين صورت بايد پس از نصب ويندوز براي جلوگيري از به تعليق در آمدن ويندوز ، کرک آن را نصب کنيد . ( دقت داشته باشيد که در صورت خريد ويندوز 7 از فروشگاه هاي نرم افزار ، حتماً نسخه داراي کرک آن را خريداري کنيد تا به مشکل بر نخوريد ) . 
در عين حال در زير لينک هاي کرک براي ويندوز 7 را مشاهده کنيد : 
حذف واتر مارک و سند فيديک : 

http://combile.persiangig.ir/software

Remove%20send%20feedback0/020&.0/0water Mark .rar. 

اکتيو کردن ويندوز 7 بتا 1 : 

http://combile.persiangig.ir/software/crack-win7.rar 

روش اجراي کرک : 

1 ـ ويندوز 7 را تحت safe mode اجرا کنيد . 
2 ـ فايل ها را از حالت Rar خارج کنيد . 
3 ـ بر روي فايل ها راست کليک کنيد و گزينه ي Run as administrator را جهت اجراي برنامه ها بزنيد . 
4 ـ سيستم را مجدداً راه اندازي کنيد . 

مرحله ي شانزدهم : تعيين نوع حفاظت 

اين مرحله تعيين کننده نوع حفاظت ويندوز مي باشد که شامل 3 گزينه ي زير است : 
A ـ نصب مهمترين توصيه ها و به روز رساني ها 
انتخاب اين گزينه سبب افزايش امنيت هنگام استفاده از اينترنت و همچنين نصب قابليت حل آنلاين مشکلات احتمالي مي باشد . 
B ـ فقط نصب مهمترين به روز رساني ها : 
انتخاب اين گزينه سبب کاهش امنيت در هنگام استفاده از اينترنت و همچنين حذف قابليت حل آنلاين مشکلات احتمالي مي شود . 
C ـ اين سوال را بعداً بپرس 
اگر فعلاً نمي دانيد که کدام گزينه را انتخاب کنيد ، با انتخاب اين گزينه مي توانيد اين سوال را به بعداً موکول کنيد . 

مرحله ي هفدهم : تنظيم ساعت و تاريخ 

در اين مرحله تنظيم ساعت و تاريخ و همچنين تعيين فاصله زماني نسبت به گرينويچ مي باشد . 

مرحله ي هجدهم : انتخاب شبکه وايرلس 

اگر از شبکه Wireless استفاده مي کنيد ، نوع شبکه خود را در اين مرحله انتخاب کنيد ، در غير اين صورت گزينه ي Skip را انتخاب کنيد . 

مرحله ي نوزدهم : انتخاب نوع شبکه 

در اين مرحله بايد نوع استفاده خود از شبکه را انتخاب کنيد که 3 گزينه Home,work,public موجود مي باشد و با توجه به نوع استفاده خود از شبکه ، يک گزينه را انتخاب کنيد که ما در اينجا گزينه ي اول ( home ) را انتخاب مي کنيم . 

مرحله ي بيستم : تست شبکه 

تست شبکه انتخاب شده ، در اين مرحله صورت مي گيرد . 

مرحله ي بيست و يکم : انتخاب يک گروه شبکه براي پيوستن به آن 

و در نهايت يک گروه در شبکه را انتخاب مي کنيم . 

مرحله ي 22 و 23 : مرحله ي پاياني و خوش آمدگويي ويندوز 

نصب ويندوز به پايان رسيده است و حالا شما مي توانيد از آن استفاده کنيد . 
دوستان گرامي بگذاريد اين مقاله را با ارائه يک ترفند براي ويندوز 7 به پايان برسانيم . 

رفع مشکل نصب نرم افزارها در ويندوز 7 بتا 

در ويندوز 7 بتا ، احتمالاً در رابطه با نصب برخي از نرم افزارها ، به مشکل بر خواهيد خورد . يعني بعد از شروع مرحله نصب ، پنجره خود به خود بسته مي شود . به هر حال اين ويندوز هنوز در مرحله بتا است و قرار نيست که بدون مشکل باشد . اما نگران نباشيد ، راه حل ساده اي براي رفع اين مشکل وجود دارد . در واقع اين مشکل به دليل باگ يکي از نرم افزارهاي داخلي ويندوز 7 است. تنها کاري که بايد بکنيد اين است که به command prompt برويد ( به عنوان Administrator ) و اين دستور را آنجا تايپ کنيد : 

reg delete HKLM/SOFTWARE/Microsoft/SQMClient/Windows/Disabledsessions/va/f

سپس دکمه ي Enter را بزنيد . حالا کامپيوتر را ري استارت کنيد . مشکل حل شده است و حالا مي توانيد نرم افزارها را روي ويندوز 7 نصب کنيد . 
آگهی

آگهی


ارسال نظر
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi
تماس با ما
می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند