7 نکته جالب در ویرایش آگهی استخدام (2019)

7 نکته جالب در ویرایش آگهی استخدام (2019)

بازدید: 565    انتشار: 1398/09/11    کد مطلب: 2796    دسته بندی: لیست آموزش


7 نکته جالب در ویرایش آگهی استخدام (2019)


اولین قدم برای تهیه یک آگهی استخدام جمع آوری اطلاعات کامل و لازم برای نوشتن متن این آگهی مهم است. اطلاعاتی که تهیه کننده آگهی استخدام باید به آن توجه نماید با پاسخ دادن به هفت پرسش ذیل میسر میشود:

درج_آگهی_رایگان_در_اینترنت

۱) تیتر مناسب و کامل برای آن شغل و کسب و کار؟
۲) زمان شروع و اتمام آگهی استخدام؟
3) استخدام بصورت رسمی خواهد بود یا قرادادی و مدت آن ؟
4) شرایط مورد نظر چه عمومی و چه خصوصی و تخصص های مورد نیاز, تعداد افراد و جنسیت آنها؟
5) مزیت های این استخدام,  بیمه و میزان حقوق و مکان برای سکونت؟
6) محل مورد استخدام و چقدر افراد بومی یا غیربومی باشند؟
7) اطلاعات تماسی دقیق:  آدرس سازمان – شرکت و یا افراد استخدام کننده به همراه تلفن ثابت, فکس و ایمیل ,  روزها و ساعات تماس متقاضیان و نحوه ی پاسخگویی

عکس درج آگهی رایگان

- تیتر مناسب و کامل برای آن شغل و کسب و کار؟ 
مهمترین و سرنوشت ساز ترین قسمت از یک آگهی استخدام انتخاب یک تیتر مناسب و کامل برای آن شغل و کسب و کار میباشد که اگر بصورت حرفه ای به آن نگاه نکنید ممکن است در نوع افرادی که در آینده به شما مراجعه خواهند کرد اثر گذارد و شما به افراد با تخصص ها و بخصوص شخصیت های مورد نظرتان نرسید. پس کمی بیستر زمان بگذارید و به نوع کسب و کار خود نگاه کنید و ببینید چه نوع تیتری برای این کار هم جذاب است و هم مناسب, به طوریکه ابهت آن کسب و کار خدشه دار نشود و همینطور قدیمی و سنتی بنظر نیاید. با این تیتر باید بتوانید متقاضیان مورد نظر خود را با شخصیت های مخصوص آن شغل بسوی مجموعه ی خود جذب کنید. باز هم تاکید میکنم تیتر سرنوشت ساز خواهد بود. بعد از یافتن تیتری مناسب حداقل با 10 نفر که در این کار تخصص دارند مشورت کنید از قدیم گفته اند همه چیز را همگان دانند. این کار خیلی به شما کمک خواهد کرد. بعد از اینکه تیتر مناسب برای کسب و کار خود را یافتید نوبت به نوع فونت اندازه و رنگ و محل قرار گرفتن آن خواهد رسید.


عکس درج آگهی رایگان

نوع فونت برای آگهی استخدام با توجه به نوع کسب و کار و شغل متفاوت است فونت های رسمی برای آگهی دولتی ,سازمان ها و شرکت های بزرگ و فونت های جذاب و زیبا برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک مدرن ,اندازه ی فونت حداقل باید 3 الی 4 سایز از سایر متن بزرگ تر باشد تا جلب توجه نماید. محل قرار گرفتن آن در بالای صفحه و محل راست چین و چپ چین کاملا شخصی و انتخابی میباشد. رنگ تیتر آگهی استخدام باید باتوجه به شرایط روانشناسی رنگ ها انتخاب شود و با تغییر فصل باید متغییر باشد در این زمینه حتما با یک مشاور در زمینه ی رنگ شناسی در طراحی تبلیغات مدرن و حرفه ای مشاوره داشته باشید. قطعا به این اعتقاد داردید که دنیای رنگهای امروزه مانند گذشته نیست که محدود به 10 الی 20 رنگ باشد ما میلیونها طیف رنگی با انواع گوناگون داریم.  شاید بنظرتان این همه سخت گیری نیازی نباشد. لطفا بروی این ماجرا نام سخت گیری نگذاریم تمام کشورهای پیشرو در صنعت و کشاورزی به این روش ها عمل نموده و الان با اینکه در کشور شما تبلیغاتی ندارند ولی بازار در قبضه ی آنهاست شرکت های معتبر دنیا برای یک طراحی کامل آگهی استخدام و هر نوع تبلیغ دیگر ممکن است میلیونها دلار و یورو هزینه کنند بله برای یک صفحه طراحی روی یک برگ ساده... شاید اگر شما آن برگ کاغذ را ببینید آنرا مچاله و بدور بیاندازید ولی با همان کاغذ مچاله شده از دیدگاه شما میلیونها میلیون برایشان بازگشت مالی خواهد داشت .

درج آگهی رایگان

 شک نکنید. یک برگ طراحی به نظر من و شما ساده... و یکی از وجه تمایزات کسب و کار های ما با آن ها در اولین قدم همین جاست. شاید خنده دار برسد برای یک تیتر تبلیغاتی آنها با 10ها کمپانی کوچک و بزرگ وارد مزاکره میشوند و کلان هزینه میکنند. مسئله اساسی این است که تیتر را جدی بگیرید یک تیتر ممکن است افرادی با تخصص های و شخصیت های گوناگونی را بسوی شما جذب کند و آینده ی کسب و کار شما را بهتر و مسیر آن را برای شما و مجموعه زیر دست شما هموارتر نماید. بطور قطع برای یک کسب و کار و یک آگهی استخدام هزارن تیتر میشود ساخت که هیچ کدام شبیه به هیچ یک نباشد ولی شما باید بین هزاران فقط یکی را انتخاب نمایید و این خیلی اهمیت دارد که بتوانید بهترین را انتخاب کنید. سعی نمایید از صدها تیتر 10 عنوان ازبهترین ها را انتخاب نموده و با حداقل 10 نفر که 5 نفر آنها متخصص و 5 نفر دیگر افراد عادی باشد نظر خواهی نمایید گاها افراد عادی نظراتشان شما را شگفت زده خواهد کرد. آنها مانند افرادی هستند که فقط بعنوان تماشاگر به ماجرا نگاه میکنند و میدانید که همیشه تماشاگران دید وسعی دارند.با استفاده از این پتانسیل ها مطمئن باشید بهترین تیتر با رنگی مناسب و گیرا را خواهید یافت. تیتر یک آگهی استخدام آینده ی کاری آن کسب و کار را متحول خواهد کرد.

آگهی استخدام

- زمان شروع و اتمام آگهی استخدام؟
زمان بسیار مهم و تاثیر گذار است بعضا یک آگهی استخدام  را در تلوزیون, جراید, روزنامه ها و مجلات, تراکت ها, بیلبوردهای شهری میبینیم که اصلا برای آگهی تاریخ شروع و اتمام درج نکرده اند و این بسیار برای آن کسب و کار و مجریان آن اثرات با موضع ضعف در برخواهد داشت و متقاضیانی که از هوش بالاتری برخوردارند از همین ابتدا به زمان سنج نبودن آن مجموعه پی خواهند برد و از همین جا عده ای متخصص  راه خود را از شما سوا خواهند نمود. قرار گرفت زمان برای یک آگهی آن هم یک آگهی استخدام با درجه ی اهمیت بسیار بالا نشان دهنده آن تایم بودن و جدی بودن و معتبر یک کسب و کار و مجموعه را میرساند که این مجموعه و افراد به زمان و آینده ی خود حساس و دارای برنامه ریزی و افق کار هستند و متقاضی میتواند در کنار آنها به اهداف جمعی و انفرادی رسد . پس هنگام تنظیم و طراحی و ویراستاری یک آگهی استخدام حتما جایگاهی را برای درج زمان شروع و خاتمه قرار دهید. این کار درجه اعتبار و اهمیت آگهی استخدام را بالاتر میبرد و افراد را حسای به نگرش زمان محور بودن این آگهی میکند. سعی نمایید فونت زمان را درشت تر تایپ نمایید که افراد به آن توجه ویژه داشته باشند و خود را با آن وفق دهند تا بعدها مشکل و مزاحمتی برای طرفین ایجاد ننماید.
نبود زمان در آگهی استخدامی باعث میشود تا متقاضیان ماه ها بعد باز به شما مراجعه کنند و باعث ایجاد مزاحمت و ناراحتی برای شما و آنها شود. پس این مرحله و گام را در طراحی یک آگهی استخدام معتبر و قدرتمند رعایت نمایید.   

درج آگهی رایگان

- استخدام بصورت رسمی خواهد بود یا قرادادی و مدت آن؟
حتما نوع استخدام خود را در آگهی استخدام قید نمایید چون با آینده ی یک انسان سرو کار دارید و چند سال میخواهید زمان , عمر , انرژی و جوانی یک نفر را در راستای اهداف کسب و کار خود در اختیار بگیرید. قید نمایید که این استخدام رسمی خواهد بود؟ قرار داردی خواهد بود ؟ و چند سال بطول خواهد انجامید و در این راستا هر تخصص و هر فرد را تا چند ماه یا سال بکار خواهید گرفت. برای این موضوع قرار دادی رسمی تنظیم نمایید تا درحین مراجعه متقاضیان برای استخدام  به آنها ارائه شود. تاثیر نوع قرار داد رسمی بودن یا قرار دادی بودن یک استخدام در آگهی استخدام بسیار تاثی گذار و مهم میباشد که شاکله اصلی یک آگهی استخدام  را شکل میدهد. قدرت یک کسب و کار و بطبع یک آگهی استخدام در طول مدت آن شغل میباشد که بیشتر متقاضیان و افراد جویای کار اهمیت ویژه ای به آن قائل هستند. 

عکس درج آگهی رایگان

- شرایط مورد نظر چه عمومی و چه خصوصی و تخصص های مورد نیاز, تعداد افراد و جنسیت آنها؟
این قسمت از یک آگهی استخدام مربوط به اهداف و نیاز های یک شرکت و کسب و کار برای افق دید خود میباشد. در مورد شرایطی که عموما متقاضیان داشته باشد توضیح دهید سن و سال آنها , خدمت سربازی برای آقایان, میزان تحصیلانت و تخصص آنها , از چه دانشگاه های مد نظر دارید . چه سطحی را نیاز دارید به چند زبان مسلط باشند. مرد باشند یا زن , متاهل باشند یا مجرد, برای آن کسب و کار و تخصص بخصوص قدشات چقدر باشد و در نهایت استثناعات مد نظر را در مورد آن شغل بخصوص قید نمایید.

درج آگهی رایگان

- مزیت های این استخدام,  بیمه و میزان حقوق و مکان برای سکونت؟
کار کردن و استخدام شدن در مجموعه شما چه مزیت های برای این نوع استخدام و برای متقاضیان بهمراه خواهد داشت, بروی تک تک آن مزیت ها مانور دهید افراد جویای کار بدنبال دست یابی به رفا بیشتر برای خود و خانواده ی خود هستند. آیا بیمه خواهند شد به ازای چند روز کار چن روز بیمه خواهند شد. امروزه بیمه به دقدقه ی اساسی برای افراد جویای کار شده نبود بیمه مساوی است با نبود آینده و متزلزل بودن آن شغل و کسب و کار نبودن یک بیمه ی خوب برای متقاضیان در مورد آن کسب و کار یعنی کشیده شدن پاشنه آشیل و نبود اتمینان و اعتماد برای آن مجموعه و اهمیت نداشتن منزلت کارمند و کارگران برای مدیران آن کسب و کار  و مهمترین بخش ماجرا میزان حقوق و مکان برای سکونت و ایاب و زهاب برای مجموعه میباشد. قید نمایید که برای هر شغل در هر رده چقدر پرداخت خواهید داشت. آیا آن پرداخت کفاف زندگی آنها را خواهد داد و یا توهم کشیدن بیگاری را در ذهن افراد جویای کار برانگیخته خواهید نمود. پرداخت شما بصورت ماهانه بصورت حقوق خواهد بود یا روزانه یا هفته گی خواهد بود.آیا افراد بعد از ساعت کاری به خانه های خود بر خواهد گشت؟یا برای آنها مکانی را تدارک دیده اید؟ آیا این مکان ها برای افراد مجرد خواهد بود یا متاهل؟ شفاف سازی در این زمینه بسیاری از مشکلات آینده ی کسب و کار شما را هموار خواهد نمود. سعی نمایید به طور ساده و مختصر به همه این موارد اشاره نمایید.

عکس درج آگهی رایگان


- محل مورد استخدام و چقدر افراد بومی یا غیربومی باشند؟
حتما و حتما قید نمایید که افراد در کدام کشور در کدام شهر با چه شرایطی مشغول به کار خواهند شد و این افرار بومیان آن منطقه باشند یا از کشورها و شهر های دیگر باشند. توجه نکردن به این امر زمان بندی و ساعات کاری و راندمان کاری مجموعه شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

درج آگهی رایگان


- اطلاعات تماسی دقیق:
در نهایت بعد از طراحی قدم به قدم ساخت یک آگهی استخدام باید اطلاعات دقیقی در مورد اطلاعات تماس و آدرس سازمان – شرکت و یا افراد استخدام کننده به همراه تلفن ثابت, فکس و ایمیل ,  روزها و ساعات تماس متقاضیان و نحوه ی پاسخگویی به متقاضیان میباشد.

درج آگهی رایگان

عمل نمودن یه تک تک موارد بالا و دیدن نکات ریز که در آینده میتواند مشکل سایز باشد در ابتدای شروع راه اندازی یک کسب و کار برای شرکت های دولتی و خصوصی اهمیت فراوان دارد و در ساخت و طراحی یک آگهی استخدام بسیار پراهمیت و مهم خواهد بود با طی نمودن این مراحل بطور قطع به یک آگهی استخدام قوی, مدرن و قدرتمندی دست خواهیم یافت.

درج آگهی رایگان

سایت تبلیغاتی آگهی90 یک سایت با تخصص آگهی و تبلیغات میباشد و در زمینه های مختلف تبلیغات و آگهی فعالیت دارد. شما عزیزان و فعالان در حوزه های مختلف کارآفرینی در تمام شاخه های صنعت, تولید, کشاورزی و هر کسب و کاری میتوانید کاملا رایگان آگهی استخدام طراحی شده مجموعه ی خود در سایت آگهی90 برای هر مدت که نیاز دارید قرار دهید. و در صورت نیاز تمدید نمایید.


درج آگهی رایگان

به این موضوع توجه نمایید که حتما آن آگهی استخدام را حداقل در 10 سایت تبلیغاتی معتبر و پربازدید که داری نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت را دارا میباشند ثبت نمایید تا اثارت انتشاری آن را با سرعت مشاهده نمایید. این امر باعث اطلاع رسانی فوری خواهد شد. 


حال تصمیم با شماست. به نظر شما آیا تبلیغات در اینترنت تاثیری دارد؟

 با سپاسی بیکران...

رسانه تبلیغاتی آگهی90


آگهی

آگهی

..
ثبت نام

 

ارسال نظر
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi

تماس با ما

می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند