30 راهکار تبلیغات سریع برای جذب مشتری (2019)

30 راهکار تبلیغات سریع برای جذب مشتری (2019)

بازدید: 448    انتشار: 1398/03/24    کد مطلب: 2793    دسته بندی: لیست مطالب30 راهکار تبلیغات سریع برای جذب مشتری (2019)


اگر هم محصولات یا خدمات شرکت شما بسیار فوق‌العاده باشد و برای آنها تبلیغات نکنید، هیچ‌کس از وجود آنها آگاه نخواهد شد. هدف از برنامه‌ی تبلیغاتی، رسیدن به بیشترین مخاطبان ممکن و جذب مشتریان جدید، با کمترین هزینه است. اگر تبلیغات به درستی انجام شود، می‌تواند به سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای برای کسب‌و‌کار کوچک شما تبدیل شود؛ ولی اگر به شکلی درست انجام نشود، موجب هدر رفتن مقدار زیادی از پول‌های نازنین‌تان می‌شود. در واقع تبلیغات می‌تواند بازی ماهرانه و هوشمندانه‌ای باشد. در اینجا به بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری اشاره می‌کنیم که می‌توانند در برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر برنامه‌ی تبلیغاتی‌تان، به شما کمک کنند.

تبلیغات رایگان,100 راه و روش تبلیغات رایگان برای کسب و کار شما در اینترنت - 1397

تبلیغات به شکل شگفت‌انگیزی تغییر کرده است و به ابزاری مهم برای ایجاد ارتباطات با مشتری و مصرف‌کننده بدل شده است. این روزها، شاهد وجود روش‌های گوناگونی برای انتقال پیام از طریق رسانه‌های مختلف تبلیغاتی هستیم. انواع روش‌های تبلیغات امروزی به مدد اینترنت و فضای مجازی، باعث شده است دست افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، به‌شدت باز شود. حالا دیگر انواع روش های تبلیغات محدود به روش‌های قدیمی نیست. امروز ویدیوهای ویروسی یا همه‌گیر در سطح شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری در سایت‌ها، فضاهای گفت‌وگوی کاربران درباره‌ی برندها و… شکل انواع روش های تبلیغات را دگرگون کرده است. با ما همراه باشید تا با تغییرات رسانه‌های امروزی و انواع روش های تبلیغات بیشتر آشنا بشوید:

لیست سایت های تبلیغات رایگان

- مخاطبان هدف خود را بشناسید

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری - مخاطبان هدف

کمپین تبلیغاتی باید در جهتِ رسیدن به بازار جاویژه‌ی شما عمل کند. یکی از اشتباهات رایج، ارائه‌ی تبلیغاتی کلی است که به زبان مشتریان بالقوه‌ی شما صحبت نمی‌کند یا توجه آنها را به خود جلب نمی‌کند. از خودتان بپرسید که قصد دارید چه نوع مشتریانی را به خود جذب کنید و کاری کنید که تبلیغات شما به‌طور خاص با آنها ارتباط برقرار کند.


درج آگهی رایگان

- از مزیت رقابتی‌ تان به‌عنوان برگ برنده استفاده کنید

یکی از نکات مهم در تبلیغات، برجسته کردن جوانب مثبت کسب‌و‌کار شماست؛ یعنی همان عواملی که موجب مزیت رقابتی شما می‌شوند. آگهی‌های تبلیغاتی بسیار زیادی وجود دارد که هوشمندانه ساخته شده‌اند، ولی در فروش مزیت‌های ویژه‌ی محصول یا خدمات تبلیغ‌شده، ناتوان هستند. تا زمانی که این مزایا را برجسته نکنید، تبلیغات، ارزش ویژه‌ی محصولات شما را به مشتریان بالقوه نشان نمی‌دهد.


- تصویری از خود در ذهن مشتری ایجاد کنید

وقتی در بزرگراه با سرعت در حال حرکت هستید، به راحتی متوجهِ تابلوهای تبلیغاتی کوکاکولا می‌شوید. در واقع محصولات فراوانی وجود دارند که آنها را از روی شکل بسته‌بندی یا لوگویشان تشخیص می‌دهید. باید بدانید که تصویر در تبلیغات و ترویج کسب‌و‌کارتان، اهمیت زیادی دارد. بسیاری از تبلیغ‌کنندگان، برای ایجاد تصویری همیشگی در ذهن مشتریان تلاش نمی‌کنند و فرصت تأثیر گذاشتن بر مشتریان احتمالی خود را از دست می‌دهند.

تبلیغات رایگان,100 راه و روش تبلیغات رایگان برای کسب و کار شما در اینترنت - 1397


- برای پول درآوردن، باید پول خرج کنید

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری


راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها وجود دارد، ولی در تبلیغات نباید خصاصت به خرج بدهید و کیفیت را فدای کاهش هزینه‌ها کنید؛ زیرا این کار بر میزان فروش تأثیر می‌گذارد و این تأثیر، موجب تغییرِ نتیجه‌ی نهایی می‌شود. همیشه تبلیغات موفق، هزینه دارد و به همین دلیل هم مؤثر است!


- تبلیغات را در مکان‌های مناسبی قرار دهید

یکی از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری، تبلیغات مناسب در محل مناسب است. ممکن است که مجله، ایستگاه رادیویی یا حتی برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه‌ی شما، برای مخاطبان هدف‌تان جذابیتی نداشته باشد. شما باید در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید تا آنها را بهتر بشناسید و بدانید که چه چیزهایی را مطالعه می‌کنند، چه برنامه‌هایی را تماشا می‌کنند و به چه چیزهایی گوش می‌دهند. سپس، تبلیغات را در رسانه‌ی مناسبی قرار دهید، تا بتوانید پیام‌تان را به بازار هدف‌تان برسانید.

درج آگهی رایگان

- اجازه ندهید که بودجه‌، بر مدیریت کمپین تبلیغاتی‌تان اثر بگذارد

درست است که با اختصاص دادن مبلغ مشخصی در ماه برای تبلیغات، کار دفترداری و حسابداری شرکت خود را ساده‌تر می‌کنید، ولی اگر شما نیز مانند بسیاری از کسب‌و‌کارها، فراز و نشیب‌های فصلی داشته باشید، اختصاص دادن مبلغی ثابت برای تبلیغات موجب می‌شود تا در زمان‌های رکود تجارت‌تان، بیش از حد لازم برای تبلیغات هزینه کنید و در زمان‌های رونق کسب‌و‌کارتان، برای تبلیغات و جذب مشتری، به اندازه‌ی کافی هزینه نکنید. یکی از اشتباهات بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، این است که بودجه‌ی خود را بر اساس نیازهای تبلیغاتی فصلی‌شان تنظیم نمی‌کنند.

درج آگهی رایگان

- از رسانه‌های متنوعی استفاده کنید

بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، بر اساس قیمت و نرخ بالقوه‌ی بازدهی، بهترین مکان برای تبلیغات را انتخاب می‌کنند و پس از مدتی متوقف می‌شوند. در تبلیغات هم مانند سرمایه‌گذاری، نباید همه‌ی تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید. پول‌هایی را که قصد دارید برای تبلیغات هزینه کنید، در بینِ انواع رسانه‌های مناسب برای مخاطبان هدف و بودجه‌تان، پخش کنید.


- سعی نکنید برای همه جذاب باشید

هیچ محصول یا خدمتی وجود ندارد که برای همه جذاب باشد. بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، از جمله مدیران شرکت‌ها، سعی می‌کنند راه‌هایی را برای دسترسی به تمام بازارها پیدا کنند. ولی به طور معمول، این روش عملی نیست. این کار می‌تواند برای کسب‌و‌کارهای کوچکی که نمی‌توانند همزمان در چند بازار فعالیت کنند، به فاجعه منتهی شود. پس بهتر است که بازار هدف خود را بشناسید و بهترین‌های خود را به مخاطبان‌تان ارائه دهید.

درج آگهی رایگان

- تبلیغات خود را از پیش، آزمایش کنید

اگر پول و زمان کافی برای سرمایه‌گذاری بر روی گروه‌های کانونی (focus group) دارید، می‌توانید تبلیغات خود را بر روی افراد دیگر آزمایش کنید و واکنش آنها را بسنجید. آیا آنها پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید، درک می‌کنند و می‌پذیرند؟ اگر چنین نیست، بفهمید که چگونه می‌توانید پیام‌تان را به شکل مؤثرتری به آنها منتقل کنید. البته راه‌های ارزان‌تری نیز (در مقایسه با گروه کانونی) برای آزمایش تبلیغات شما وجود دارد. برای نمونه می‌توانید از پرسشنامه استفاده کنید.


- بر تبلیغات خود نظارت کنید

شما به راحتی می‌توانید از مشتری یا ارباب‌رجوع بپرسید که چگونه با محصولات یا خدمات شما آشنا شده است. با وجود اینکه انجام این کار بسیار ساده است، ولی بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار، به خود زحمت انجام آن را نمی‌دهند. دانستن اینکه مؤثرترین عناصرِ آگهی‌های تبلیغاتی شما، کدام عناصر هستند و کدام رسانه‌ها، سودآورترین فرصت‌های تبلیغاتی را برای شرکت شما فراهم می‌کنند، بسیار سودمند است.

درج آگهی رایگان

-تبلیغات دیجیتالی

تبلیغاتی که در سطح اینترنتی می‌بینید، در حوزه‌ی تبلیغات دیجیتالی قرار می‌گیرند. در بسیاری از سایت‌ها، تبلیغات مختلفی وجود دارند و این تبلیغات یکی از روش‌های عمده‌ی کسب درآمد برای وب‌سایت نمایش‌دهنده‌ی آن هستند.


شیوه‌ی دیگر تبلیغات جدید، تبلیغات بومی هستند. این روش از تبلیغات نیز راه دیگری برای کسب درآمد وب‌سایت‌ها است و از طریق محتوایی مربوط به برند و محصول، متن یا مقاله‌ای آن را تبلیغ می‌کند.


تبلیغات دیجیتالی به‌شدت در حال رشد و تکامل هستند و از طریق بسترهای مختلفی چون فیسبوک، اسنپ‌چت و… باعث می‌شوند تا تبلیغات در سطح وسیعی از مخاطبان دیده بشود.

درج آگهی رایگان

-تبلیغات موبایلی و تلفنی

از میان انواع روش های تبلیغات جدید، تبلیغات تلفنی و موبایلی یا به عبارت کلی‌تر تبلیغات در سطح دستگاه‌های کوچک و قابل‌حملی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، به‌شدت رواج پیدا کرده است.


به کمک این دستگاه‌ها و استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر و… به‌سادگی پای تبلیغات به این ابزارها نیز باز شده است. اما در استفاده از این رسانه‌ها نیز باید نهایت دقت و توجه را به‌کار برد، زیرا ممکن است بی‌برنامگی و تبلیغات انبوه باعث آزار مخاطبان شود.


هر یک از این روش‌های جدید تبلیغات در صورت اغراق و بی‌برنامگی می‌توانند موجب اثرات معکوس بشوند.


-تبلیغات چاپی

انواع روش های تبلیغات چاپی


تبلیغات چاپی در گذشته یکی از مهم‌ترین ابزار در دستان صنعت تبلیغات بود اما امروز با وجود فناوری‌های گوناگون، تبلیغات چاپی کمی عقب‌نشینی کرده است. تنها موضوعی که همچنان باعث اثرگذاری تبلیغات چاپی می‌شود، تمایز و تفاوت آن است.


اگر تبلیغات چاپی برای هر محصول به شکلی متفاوت و چشم‌گیر طراحی و اجرا بشوند، می‌تواند مخاطبی را که از هجوم و گستردگی دنیای دیجیتال دچار دلزدگی شده، تحت تأثیرات مثبت قرار دهد. تبلیغات چاپی دارای ۳ زیرمجموعه است:

عکس درج آگهی رایگان

-تبلیغات تناوبی

وقتی تبلیغات در نشریاتی با تاریخ انتشار مشخص منتشر می‌شود، یعنی در قالب روزنامه، ماهنامه و… به آن تبلیغات تناوبی گفته می‌شود. برای سال‌های متمادی این روش، یکی از مهم‌ترین انواع روش های تبلیغات بود و به‌واسطه‌ی آن میلیون‌ها مخاطب تصویر تبلیغ چاپی را در پشت مجله یا در صفحات میانی آن شاهد بودند.


-بروشورها، برگ‌نامه‌ها و تبلیغات در نقطه‌ی فروش

این نوع از تبلیغات که در قالب برگه‌های تبلیغاتی، بروشورها و… منتشر می‌شوند، گاهی به شکل جداگانه و گاهی نیز در میان صفحات روزنامه‌ها و مجلات توزیع می‌شوند. این تبلیغات می‌تواند در قالب بروشورهایی شکیل و با جنس مرغوب روی پیشخوان بخش ارتباط با مشتری و… نیز قرار بگیرد. در این صورت عمر طولانی‌تری نسبت به برگه‌های کاغذی که در خیابان‌ها توزیع می‌شوند، خواهند داشت. نکته دیگر این است که این نوع آگهی‌ها نسبت به تبلیغات چاپی، امکان ارائه اطلاعات بیشتری را در قالب تبلیغات فراهم می‌کند.

درج آگهی رایگان

-تبلیغات پستی مستقیم

هر دو روش از انواع روش‌های تبلیغات که در بالا عنوان شد، می توانند در دسته‌ی این تبلیغات پستی مستقیم قرار بگیرند. در واقع، در این روش، محتوای تبلیغاتی برای مخاطبان از طریق پست فرستاده می‌شود.


این روش نیز می‌تواند بسیار خوب و مؤثر واقع بشود، البته تا جایی که مورد سواستفاده‌ی آژانس‌های بازاریابی قرار نگیرد. اگر در این روش، از تکنیک‌های خلاقانه و جذاب استفاده شود، تأثیر خوبی بر مخاطب خواهد داشت و او را بیشتر با برند و محصول و… آمیخته خواهد کرد.


-تبلیغات چریکی

بازاریابی چریکی - انواع روش های تبلیغات


این روش تبلیغاتی تمام قواعد را در هم می‌شکند. در طول ۲۰ سال گذشته از آن استفاده شده است و با روش‌های غیرمرسوم و تکنیک‌های خلاقانه، خواهان جذب مخاطب و مشارکت بیشتر او در روند بازاریابی و تبلیغات است.

درج آگهی رایگان

در این شیوه از تبلیغات، زمان و مکان اهمیت زیادی دارد. برای اجرای بازاریابی چریکی لازم نیست بودجه‌ای هنگفت در دستان شما باشد، تنها چیزی که نیاز دارید، ایده‌های بکر و خلاقانه تبلیغاتی برای جلب توجه مخاطب است. ابزار در دست این کمپین‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات دهان‌به‌دهان مخاطبین است.


-تبلیغات رادیویی و تلویزیونی

تبلیغات تلویزیونی و رادیویی از مهم‌ترین نوع تبلیغات در دهه‌های گذشته بودند. اما به‌مرور زمان و با توسعه‌ی فناوری‌های مختلف در سطح اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، به‌تدریج از اهمیت و اثربخشی آنها کاسته شده است.


این رسانه‌ها قادر بودند جمع زیادی از مخاطبان را با خود همراه سازند. البته هنوز هم در ساعت‌های پربیننده مانند ساعت پخش بازی‌های ورزشی پرمخاطب، اثرگذاری این رسانه‌ها بسیار بالا است.

عکس درج آگهی رایگان

-تبلیغات محیطی

هر گونه تبلیغات که مخاطب در بیرون از منزل خود با آن روبه‌رو بشود، در زمره‌ی تبلیغات محیطی قرار می‌گیرد. انواع تبلیغات محیطی مانند بیلبوردها، تبلیغات روی اتوبوس‌ها و… در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. حتی تلویزیون‌ها و صفحات نمایشگری که در میدان‌های بزرگ نصب می‌شوند و به ارائه‌ی تبلیغات می‌پردازند نیز در این دسته جای می‌گیرد.


-تبلیغات خدمات عمومی

تبلیغات خدمات عمومی - انواع روش های تبلیغات


این دسته از تبلیغات برای آگاهی و اطلاع‌رسانی به عموم منتشر می‌شوند و جنبه‌ی تجاری ندارند. در گذشته، بستر و رسانه‌ی اصلی این دسته از تبلیغات، تلویزیون و رادیو بود ولی امروز در سایر بسترهای تبلیغاتی دیجیتالی نیز دیده می‌شوند.

عکس درج آگهی رایگان

-تبلیغات نامشهود

یکی از انواع روش‌های تبلیغات، تبلیغاتی است که به طور غیرمستقیم و زیرپوستی در فیلم‌ها و برنامه‌ها صورت می‌گیرد. مثلا اگر در فیلمی شاهد استفاده‌ی چشمگیر شخصیت‌ها از یک برند خاص اتومبیل یا نوشیدنی بودید، باید متوجه بشوید که تبلیغات نامشهود در حال وقوع است.


این روش از تبلیغات نیز اثرگذاری خوبی دارد و به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد تا بر اساس اطلاعات و خواسته‌های جمعیت‌شناختی مخاطبان را هدف بگیرد.


-تبلیغات در موتورهای جستجوگر(Search engine marketing)

یکی از روش های تبلیغاتی موثر تبلیغات آنلاین است که بسیار پر طرفدار بوده و نتایج مطلوبی برای صاحبان تجارت ها و کسب وکارهای مختلف  فراهم نموده است، بازاریابی موتورهای جستجوگر یاSEM  با این شیوه وب سایت صاحب کسب و کار در بالای لیست موتورهای جستجوگر گوگل قرار داده میشود ، بازاریابی موتورهای جستجوگر در موتور جستجوگر گوگل معمولا با استفاده از تبلیغات حمایت شده یا اسپانسری در گوگل با استفاده از Google AdWords انجام می گیرد و مزیت اصلی آن برای صاحبان تجارت های مختلف آن است که می توانند با استفاده از Google AdWords موقعیت وب سایت خود را اگر شرایط لازم را هم برای سرچ موضوعی نداشته باشند در نتایج جستجوهای گوگل به بالاترین رتبه ممکن تغییر دهند.

عکس درج آگهی رایگان

-از طریق تبلیغات حمایتی در گوگل صاحبان تجارت های مختلف می توانند محصولات و سرویس های خود را از طریق سرویس تبلیغات گوگل در بالای لیست و معرض دید ابتدایی سرچ کاربران قرار دهند. در این صورت زمانی که کاربران مطلبی را در گوگل جستجو می نمایند وب سایت هایی که هزینه ی تبلیغات در گوگل ادوردز را پرداخت نموده اند و مطالب آنها مرتبط با موضوع مورد جستجوی کاربر می باشد، در صفحه نتایج جستجو ها در برخی مواقع بالاتر از سایر نتایج به کاربر عرضه می گردد.


-این نوع از تبلیغات معمولا به صورت  PPC یا (Pay Per Click ) می باشد، این بدان معنی است که صاحبان تجارت هایی که در خواست استفاده از این نوع خدمات را به گوگل ادوردز می دهند تنها به ازای کلیک های دریافتی از جانب کاربران بر روی تبلیغاتشان به گوگل هزینه ای را پرداخت می نمایند. البته این شیوه تنها شیوه تبلیغات در موتورهای جستجوگر نبوده و شیوه های بسیار دیگری وجود دارد اما این شیوه یکی از رایج ترین و پر طرفدار ترین شیوه های تبلیغات اینترنتی با استفاده از موتورهای جستجوگر می باشد.

به عنوان مثال اگر شما عبارت “ hotel reservation in usa  ”  را در گوگل جستجو نمایید با صفحه نتایجی به شکل زیر مواجه خواهید شد:

عکس درج آگهی رایگان

-همان طور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، بالاترین نتایجی که در صفحه نتایج گوگل ظاهر شده اند مربوط به تبلیغات گوگل ادوردز می باشند و در کنار عنوان مربوط به آن وب سایت ها عبارت “Ad” به رنگ سبز نمایش داده می شود. پس از نتایجی که مربوط به تبلیغات اینترنتی می باشند نتایج جستجوهای ارگانیک در صفحه نتایج جستجوها ظاهر شده است، در واقع تبلیغات در موتور جستجوگر گوگل برای صاحبان تجارت ها این امکان را فراهم می کند که برای مدت زمان محدودی وب سایت آنها در صدر نتایج جستجوها قرار گیرد و از رویت پذیری بالا برخوردار گردد و ترافیک آن افزایش یابد تا بتوانند از این طریق مشتریانی را برای تجارت خود جذب نمایند، در واقع تبلیغات در موتورهای جستجوگر یکی از ساده ترین و سریع ترین و موثر ترین راه ها برای تبلیغات آنلاین می باشد.


-تبلیغات در رسانه های اجتماعی (Advertising on social media)


یکی از بزرگترین و رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از صاحبان کسب و کار در تبلیغات اینترنتی خود مرتکب می شوند، نادیده گرفتن قدرت و نفوذ رسانه های اجتماعی  در ذهن مردم می باشد. در واقع یکی از قدرتمند ترین ابزارها برای تبلیغات اینترنتی، رسانه های اجتماعی  می باشند. یکی از قابلیت های رسانه های اجتماعی  در تبلیغات آنلاین آن است که علاوه بر آنکه پروسه تبلیغات اینترنتی و جذب مشتریان را برای شما به بهترین شکل انجام می دهند، ارتباط دوجانبه شما با مشتریان را نیز حفظ می نمایند یعنی شما مشتریانی را جذب می نمایید که به صورت اتوماتیک و از طریق همین رسانه های اجتماعی  با شما در دراز مدت در تماس می مانند. بسیاری از رسانه های اجتماعی یا پیام رسان های اجتماعی مثل تلگرام ، توییتر، لینکدین، فیس بوک، یوتیوب و اینستاگرام دارای امکان تبلیغات برای تجارت ها می باشند و شما می توانید تبلیغات مختلفی به شکل پیام های متنی، تصاویر و ویدیوها را در این پلتفرم ها برای کاربران نتشر دهید . علاوه بر این، این رسانه های اجتماعی  به شما امکان انتخاب جامعه هدف را می دهند، یعنی شما می توانید انتخاب کنید که این تبلیغات شما برای کدام دسته از افراد نمایش داده شود و شما نیز می توانید تبلیغات مختلفی برای جامعه آماری های هدف مختلف در نظر بگیرید. اگر شما می خواهید مشتریان زیادی را جذب نمایید و برند خود را به آنها بشناسانید، استفاده از شبکه رسانه های اجتماعی  یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه هایی است که پیش رو دارید. 

درج_آگهی_رایگان_در_اینترنت

-تبلیغات پاپ آپ (Pop up ads)

معمولا پاپ آپ ها تبلیغات آزار دهنده ای هستند که هیچ کس توجهی به آنها نمی کند و بدون آنکه بر روی آنها کلیک نماید آنها را می بندد تا از شر آنها خلاص شود. مطمئنا شما هم مثل دیگران هزاران پاپ آپ را تا کنون بدون آنکه بر روی آن کلیک نموده باشید بسته اید و شاید مثل خیلی دیگر از افراد از دیدن پاپ آپ ها بر روی صفحات خود متنفر باشید، البته در گذشته روش استفاده از پاپ آپ ها بسیار موثر بود اما امروزه این روش چندان تاثیر گذار و مفید نمی باشد و مزایای چندانی برای سفارش دهندگان این نوع تبلیغات به ارمغان نمی آورند.


اما چه باید کرد تا افراد از دیدن پاپ آپ شما بی زار نشوند و تمایل داشته باشند بر روی آن کلیک نمایند.  معمولا پاپ آپ هایی که کاربران را به وب سایت دیگری منتقل نمی کنند موفق تر عمل می نمایند یعنی شما باید پاپ آپ تبلیغاتی خود را بر روی وب سایت خودتان طراحی کنید نه جای دیگری ، خب شاید بگویید کاربران در وب سایت ما هستند پس دیگر چه نیازی به ایجاد پاپ آپ های تبلیغاتی برای وب سایت ما وجود دارد؟ شما می توانید با ایجاد پاپ آپ هایی که پیشنهادات ویژه یا مرتبط با وب سایت شما برای کاربران ارائه می کنند سعی در بهبود تعامل خود با کاربران و ایجاد نوعی روابط بلند مدت با کاربران نمایید. برای مثال شما می توانید پاپ آپ هایی ایجاد کنید و در آنها پیشنهادات ویژه ای به کاربران خود ارائه دهید و در ازای آن از آنها بخواهید که آدرس ایمیل خود را برای ثبت نام در مجله اینترنتی شما ثبت نمایند تا پس از آن شما بتوانید از طریق ارسال ایمیل های تبلیغاتی با کاربران خود دائما در تماس باشید. برای مثال شما می توانید پیشنهاد ارائه یک فایل ویدیویی یا PDF رایگان آموزشی را در ازای دریافت ایمیل یا شماره همراه کاربران در این پاپ آپ ها ارائه نمایید.

درج آگهی رایگان

- استفاده از پاپ آپ در تبلیغات اینترنتی نمی تواند نتایج سریع و بی درنگی داشته باشد اما می تواند برای صاحبان کسب و کار نتایج دراز مدت خوبی به همراه داشته باشد و می تواند موجب شود که آنها بتوانند پایگاه داده عظیمی از ایمیل و شماره همراه کاربران و یا حتی اطلاعات دیگری درباره آنها بهره مند گردند.

عکس درج آگهی رایگان


-تبلیغات بنری اینترنتی ( Internet advertising banner)

بنرهای تبلیغاتی آنلاین، یکی از مشهورترین و از اولین روش های تبلیغات آنلاین که در دنیای دیجیتال شکل گرفت، می باشد. تبلیغات اینترنتی بنری نوعی از تبلیغات اینترنتی است که توسط وب سایت های پر بازید تبلیغ پذیر روی صفحات وب مختلف قرار می گیرند. این نوع از تبلیغات اینترنتی علاوه بر آنکه شرکت تبلیغ دهنده را به کاربران معرفی می نمایند، لینک هایی به صفحه وب آن شرکت را نیز شامل می شود و باعث افزایش ترافیک وب سایت توسط لینک مستقیم به وب سایت و نیز معرفی برند تبلیغاتی به طیف گسترده از مردم در هر زمان شبانه روز و هر مکان جغرافیایی می شود. دقیقا تبلیغات بنری آنلاین  چیزی شبیه به بیلبورد تبلیغاتی در دنیای واقعی است 


متخصصان حرفه تبلیغات اینترنتی، این نوع تبلیغ را موثرین ترین نوع تبلیغ می دانند. تبلیغات بنری غالبا در فرمت های مختلفی گرافیکی و درسایز های مختلف بسته به سفارش شرکت تبلیغ دهنده طراحی شده و درون صفحه وب سایت منتشر کننده بنر قرار می گیرند.


البته مشکلی که در رابطه با این بنرها وجود دارد آن است که امروزه این نوع از تبلیغات اینترنتی به حدی رایج و اشباع شده که دربرخی از وب سایت ها  تعداد تبلیغاتی از این نوع زیاد است که کمتر کسی به این نوع از تبلیغات توجه می کند و بر روی آنها کلیک می نماید بنابراین اگر شما به دنبال یک روش تبلیغات اینترنتی موثر و مناسب می گردید، تبلیغات در گوگل ادوردز و رسانه های اجتماعی  بیش از این روش توصیه می شود.

درج آگهی رایگان

-تبلیغات در تلفن های همراه(Ads on mobile phones)

تبلیغات در تلفن های همراه یکی از روش های تبلیغات اینترنتی است که در سال ها اخیر و با روی کار آمدن تلفن های همراه هوشمند و بهبود سرعت، کیفیت و قابلیت دسترسی به اینترنت توجه بسیاری از صاحبان تجارت های مختلف را به خود جلب نموده است، البته آمارها نشان می دهد که میزان تاثیر گذاری این روش تبلیغات اینترنتی چندین برابر بیشتر از سایر روش ها می باشد و سود حاصل از این روش بسیار بیشتر سایر روش های تبلیغاتی می باشد. در گذشته و پیش از روی کار آمدن تلفن های همراه هوشمند نیز تبلیغات موبایلی وجود داشت اما تبلیغات موبایلی در گذشته بسیار ساده و در قالب یک مسیج بی جان بودند، لذا در گذشته این روش تبلیغاتی سود چندانی را برای صاحبان تجارت ها به هرماه نداشت اما پس از روی کار آمدن تلفن های همراه هوشمند که موجب شده است بسیاری از افراد روزانه ساعات زیادی را آنلاین باشند، تبلیغات در تلفن های همراه رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. امروزه بسیاری از صاحبان تجارت های کوچک و بزرگ کمپین های تبلیغاتی بر روی تلفن های همراه را برای تجارت خود ایجاد نموده اند و تبلیغات خود را در قالب متن ها، تصاویر، اسلاید شو ها و ویدیوها برای کاربران ارائه می نمایند. از آنجایی که دیگر این تبلیغات مانند گذشته باعث آزار کاربران تلفن های همراه نمی شود و آنها هر زمانی که به اینترنت وصل شوند این پیام ها را دریافت می نمایند، این تبلیغات حتی در میان کاربران نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند.

عکس درج آگهی رایگان

یکی از نکاتی که در تبلیغات موبایلی باید در نظر گرفته شود آن است که مطالب ایجاد شده و ارائه شده در این نوع تبلیغات باید متناسب با پلتفرمی باشد که این تبلیغ قرار است در آن منتشر گردد، برای مثال تصاویر بر روی کامپیوترها و لپ تاپ ها با سایز بزرگتری نمایش داده می شوند و لذا کاربران قادر به دیدن جزییات آن هستند حال آنکه بر روی تلفن های همراه تصاویر در اندازه کوچکتری نمایش داده می شوند و این امر موجب می شود که کاربران قادر به دیدن جزییات کوچک تصاویر نباشد و لذا تصاویری که برای تبلیغات در تلفن های همراه ایجاد می گردند باید دارای کلیت بیشتری باشند و جزییات زیر در آنها وجود نداشته باشد. علاوه بر این کسانی که قصد دارند با استفاده از تبلیغات در تلفن های همراه کاربرانی را به وب سایت خود هدایت نمایند باید به خاطر داشته باشند که کاربران به صورت همزمان از تلفن همراه و لپ تاپ خود استفاده نمی کنند و زمانی که شما تبلیغات را بر روی تلفن همراه آنها ارسال می نمایید آنها از تلفن همراه خود برای مراجعه به وب سایت شما استفاده می نمایند و لذا شما باید وب سایت خود را سازگار با تلفن های همراه طراحی کنید و کاری کنید که زمانی که کاربران با استفاده از تلفن های همراه خود به وب سایت شما مراجعه می نمایند قادر به استفاده از تمامی امکانات وب سایت شما باشند و برای استفاده از آنها مجبور نباشند که صفحه وب سایت شما را در تلفن همراه خود دائما بزرگ و کوچک نمایند و یا برای دیدن مطالب اسکرول کنند. شما باید وب سایت خود را به گونه ای ایجاد یا اصلاح کنید که کاربران تلفن های همراه بتوانند به سادگی و بدون هیچ زحمتی از آن استفاده نمایند و همچنین زمان بارگذاری وب سایت شما باید کم باشد زیرا کاربران تلفن های همراه مدت زیادی را صرف باز کردن لینک شما نمی کنند و اگر وب سایت شما به سرعت بارگذای نشود از آن خارج می شوند به مسیر دیگری می روند.


 

درج آگهی رایگان


-تبلیغات در وبلاگ ها(Ads on blogs)

عمر شرکت عظیم گوگل بیست سال است و تبلیغات در اینترنت روشی نسبتا جدید و ابداعی است که شاید بسیاری از افراد از آن مطلع نباشند. در این روش هیچ گونه تبلیغاتی در صفحه وبلاگ ها به نمایش در نمی آید و یا بنرهای تبلیغاتی درون صفحات وبلاگ ها قرار داده نمی شود بلکه در این روش در وبلاگ قصه ای شبیه به یک خاطره نوشته می شوند که در آن به محصولات و خدمات یک برند اشاره می شود. در واقع نوعی محتوای مبتنی بر یک برند خاص تولید می شود و در وبلاگ از زبان خود نویسنده آن قرار داده می شود. برای ایجاد این محتوا باید یک کار تیمی و گروهی انجام شود و باید در انتخاب وبلاگ هایی که برای این کار انتخاب می شوند دقت بسیاری به کار گرفته شود. تجارت ها ابتدا باید وبلاگ هایی را بیابند که طرفداران بسیاری دارند و اعتماد سازی خوبی میان صاحبان وبلاگ و کاربران آن برقرار شده است، سپس به آنها پیشنهاد کنند که در ازای انتشار یک محتوای مبتنی بر برند آنها به آنها هزینه ای را پرداخت خواهند نمود و یا خدماتی را به آنها ارائه خواهند کرد.


برای استفاده از این روش تبلیغات اینترنتی تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وبلاگ هایی که تعامل خوبی با جامعه هدف مد نظر شما دارند را بیابید و به آنها پیشنهاد هم کاری بدهید. برای مثال وبلاگ TheFashionSpot یکی از وبلاگ هایی است که در زمینه مد و مسائل زیبایی زنان کار می کند و طرفداران بسیاری دارد، قشر عمده طرفداران این وبلاگ را زنان جوانی تشکیل می دهند که به مسائل زیبایی اهمیت بسیاری می دهند. بسیاری از برندهای لوازم آرایشی پست های تبلیغاتی خود را در این وبلاگ منتشر می نمایند تا بتوانند مشتریان بیشتری جذب نمایند و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهند. 

درج آگهی رایگان در سایت معتبر


- تبلیغات ایمیلی( e-mail marketing)

ایمیل مارکتینگ یکی از اولین شیوه های تبلیغات اینترنتی بود که در میان صاحبان تجارت های مختلف رایج گردید و سال هاست که این روش تبلیغات اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای آن نسبت به سایر روش ها مثل تبلیغات موبایلی (شیوه قدیمی تبلیغات موبایلی که با ارسال پیامک انجام می گرفت) و یا پاپ آپ ها این است که این روش آزار دهنده نبوده و هیچ مزاحمتی برای کاربران ایجاد نمی نماید اما یکی از مشکلات عمده این روش آن است که به دلیل زیاد بودن حجم استقبال از این روش برای بازاریابی توسط صاحبان تجارت های مختلف، حجم ایمیل هایی که روزانه توسط کمپانی های مختلف و کمپین های بازاریابی ایمیلی مختلف برای کاربران ارسال می گردد بسیار زیاد است و این موجب شده است که کاربران دیگر به این نوع ایمیل ها توجه چندانی ننمایند و برخی بدون آنکه این ایمیل ها را باز کنند تا محتوای آن را ببینند آنها را حذف می نمایند.

درج آگهی رایگان

البته اگر شما از شیوه های صحیح ایمیل مارکتینگ در پروسه ایمیل مارکتینگ خود استفاده نمایید و لیست ایمیل های خود را به گونه ای ایجاد کنید که تمامی کاربرانی که اعضا لیست ایمیلی شما هستند داوطلبانه بخواهند که ایمیل های شما را دریافت کنند و دریافت ایمیل های شما برای آنها جذابیت و منافعی داشته باشید با این گونه مشکلات مواجه نخواهید شد.


برای آنکه بتوانید در پروسه تبلیغات اینترنتی از شیوه ایمیل مارکتینگ موفق عمل کنید باید برای کاربرانی ایمیل ارسال کنید که خودشان داوطلب دریافت ایمیل های شما باشند و ایمیل هایی برای کاربران بفرستید که برای آنها مفید بوده و آنها تمایل به خواندن آن داشته باشند و تبلغات خود را به گونه ای در متن این ایمیل ها بگنجانید که برای کاربران آزاردهنده نباشد و آنها تصور نکنند که این ایمیل ها تنها جنبه تبلیغاتی برای شما را داشته و هیچ مزایایی برای آنها ندارد.

درج آگهی رایگان

- تبلیغات ویدیویی (Video ads)

امروزه با پیشرفت علم و بهبود سرعت اینترنت در اکثر نقاط دنیا ویدیو ها به یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع محتواهای آنلاین مبدل گردیده اند، یعنی افراد ترجیح می دهند به جای آنکه چندین دقیقه به یک متن نوشتاری خیره شده و آن را بخوانند، فایل ویدیویی مربوط به آن متن را مشاهده نمایند که در آن فردی مطالب را برای آنها شرح می دهد. امروزه کاربران اینترنت روزانه میلیون ها ویدیو را مشاهده می کنند و این سیر صعودی حجم مصرف محتوای ویدیویی توسط کاربران روز به روز درحال افزایش است از این رو ایجاد تبلیغات ویدیویی یکی از بهترین و پر مخاطب ترین نوع تبلیغات اینترنتی می باشد. ایجاد محتواهای ویدیویی برای اینترنت روز به روز در حال افزایش بوده و حتی پلتفرم هایی ایجاد شده اند که تنها و تنها مختص انتشار محتواهای ویدیویی می باشند که از جمله مهم ترین نمونه های آنها می توان به یوتیوب اشاره نمود. چنین پلتفرم هایی فرصت خوبی برای صاحبان تجارت های مختلف فراهم می کنند تا با استفاده از ایجاد محتواهای ویدیویی تبلیغاتی برای تجارت خودشان و انتشار آن در این پلتفرم ها که تمامی کاربران آنها به دنبال محتواهای ویدیویی هستند ویدیوهای تبلیغاتی خود را در معرض دید کاربران قرار دهند. ویدیو هایی که در پلتفرم های مخصوص ویدیو ها مثل آپارات ، یوتیوب و ویمو (vimo) قرار داده می شوند، هنگامی که کاربران در موتروهای جستجوگر مطلب مرتبطی را جستجو می کنند نیز به عنوان نتایج پیشنهادی در صفحه نتایج جستجوها ظاهر می گردند و این مساله ارزش این نوع از تبلیغات را دو برابر می نماید زیرا صاحبان تجارت ها با یک تیر دو نشان را هدف قرار داده اند یعنی هم در یک پلتفرم ویدیویی تبلیغاتی را منتشر کرده اند و هم تبلیغات آنها در صفحه نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر به نمایش در می آید. علاوه بر این ویدیوها قابلیت آن را دارند که بنرهای تبلیغاتی را نیز شامل شوند و تولید کنندگان این ویدیوها می توانند بنرهایی را به عنوان تصویر اولیه ویدیو انتخاب کنند تا زمانی که کاربر ویدیو را در لیست پلتفرم مورد نظر می بیند و پیش از آنکه آن را پلی کند، بنرنام برده برای او نمایش داده شود.

عکس درج آگهی رایگان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در موتور جستجوگر پلتفرم های مخصوص ویدیو ها، همچون آپارت و یوتیوب نیز مانند گوگل امکان درج تبلیغات وجود دارد. یعنی صاحبان تجارت های مختلف می توانند با پرداخت هزینه ای به صاحبان این پلتفرم ها از آن ها بخواهند که ویدیوی تبلیغاتی آنها را پیش از سایر نتایج در صفحه جستجوی کاربران نمایش دهد و در این صورت ویدیوی آنها بازدید بیشتری خواهد داشت و بالطبع صاحبان تجارت ها از این روش تبلیغاتی مشتریانی بیشتری را توسط ویدیوهای تبلیغاتی خودجذب خواهند نمود.

درج آگهی رایگان

- بازاریابی مجدد(Re-marketing )

یکی دیگر از روش های تبلیغات اینترنتی بسیار موثر که هم برای تجارت های برزگ و هم برای تجارت های کوچک می تواند بسیار مفید باشد، ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد است. ریمارکتینگ تنها یک روش تبلیغاتی ساده نیست بلکه یک روش بسیار موثر برای شخصی سازی تبلیغات برای کاربرانی است که پیشتر از وب سایت شما بازدید کرده اند اما هیچ تعاملی با تجارت شما برقرار ننموده اند. ریمارکتینگ قابلیتی است که گوگل ادوردز برای تجارت ها فراهم کرده است که توسط این قابلیت صاحبان تجارت ها می توانند تبلیغات خود را برای کسانی به نمایش در آورند که پیشتر به اپلیکیشن یا وب سایت آن تجارت مراجعه نموده اند اما هیچ خریدی انجام نداده اند و وب سایت را ترک کرده اند. این کار موجب می شود که صاحبان تجارت ها بتوانند روابط خود را با این دسته از کاربران از سر بگیرند و از طریق ابزارهای ارتباطی مختلف برای آنها تبلیغاتی را ارسال نمایند.

درج آگهی رایگان

شاید با خود بگویید افرادی که یک بار به وب سایتی مراجعه نموده اند اما از آن خرید نکرده اند احتمال اینکه در آینده از آن خریدی انجام دهند بسیار کم می باشد زیرا اگر آنها می خواستند از آن وب سایت بخرید کنند در همان دفعه اول این که مراجعه نمودند این کار را انجام می دادند اما این نظریه کاملا اشتباه است.

درج آگهی رایگان

بسیاری از افراد پیش از آنکه چیزی را بخرند در اینترنت درباره آن تحقیق می کنند و انواع محصولات مشابهی که در آن زمینه وجود دارند را مورد بازدید قرار می دهند و پس از انجام تحقیقات نهایتا خرید می کنند، پس اگر کاربران به وب سایتی مراجعه نمایند و خرید نکنند می توان فرض کرد که شاید در مرحله تحقیقات و بررسی قرار داشته اند و بازاریابی مجدد آنها بتواند آنها را در مرحله خرید به عنوان یک مشتری ثابت برای یک تجارت جذب نماید. حال یک راه کار ساده برای جذب چنین مشتریانی در مرحله بازاریابی مجدد به شما ارائه می نماییم که در بازاریابی های مجدد می تواند عملکرد تبلیغات را چندین برابر بهبود دهد. این راه کار ایجاد شرایط ویژه برای کاربرانی است که پیشتر به وب سایت شما مراجعه نموده اند اما خریدی نکرده اند، صاحبان تجارت ها می توانند در پروسه ریمارکتینگ خود شرایط ویژه ای برای این کاربران در نظر بگیرند برای مثال آنها را مشمول تخفیف ویژه خود نمایند تا بدین صورت بتوانند نظر این دسته از کاربران را به تجارت خود جلب نمایند. بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ، مکمل مهمی برای هر کانال بازاریابی دیگر است. ترفندی که شما باید به کار ببندید این است که مخاطبان فعلی خود را به گروه هایی بر اساس تمایل آنها به تکمیل فرآیند خرید، تقسیم بندی کنید فهرست هایی که با دقت کامل تنظیم شده باشند، هسته ی موفقیت ریمارکتینگ فروشنده را ایجاد می کنند.


آگهی

آگهی

.
ثبت نام

ارسال نظر
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi

تماس با ما

می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند