تحصیل داروسازی در روسیه موردتایید

تحصیل داروسازی در روسیه موردتایید

بازدید: 1282    انتشار: 1402/11/26    کد مطلب: 24610    دسته بندی: رپورتاژ آگهی
تحصیل داروسازی در روسیه موردتایید [رپورتاژ آگهی]

رشتهٔ تحصیلی داروسازی در روسیه یکی از رشته‌های دانشگاهی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در این کشور است. به‌طورکلی رشتهٔ داروسازی یکی از رشته‌های پُرطرفدار در بین مجموعه رشته‌های شاخهٔ پزشکی محسوب می‌شود. تحصیل این رشته در کشور روسیه به ‌دلیل مزایایی همچون دوره‌های متنوع تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های ایالتی این کشور ازجمله دانشگاه پیراگوف (پیراگوا)، امکان تحصیل به زبان‌های انگلیسی و روسی و شهریهٔ مناسب، مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌است. در این مقاله به نکات مهم و کاربردی در خصوص تحصیل رشتهٔ داروسازی در کشور روسیه پرداخته‌ایم. لطفا تا پایان این مقالهٔ کوتاه ما را همراهی بفرمایید.

تحصیل داروسازی در روسیه 2023

جدیدترین مطالب در خصوص داروسازی مورد تایید روسیه

تحصیل داروسازی مورد تایید در روسیه مزایای زیادی به همراه دارد. دورهٔ تحصیلی داروسازی در دانشگاه‌های داروسازی روسیه براساس مباحث تئوری و عملی ارائه می‌شود. همچنین امکان استفاده از آزمایشگاه‌های مدرن، فناوری شبیه‌سازی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و روسی، هزینهٔ تحصیلی بسیار کمتر نسبت‌به سایر کشورها و چندین مورد دیگر برای دانشجویان فراهم شده‌است.

  • دورهٔ داروسازی در کشور روسیه چند سال طول می‌کشد؟

به‌طورکلی رشتهٔ تحصیلی پزشکی در کشور روسیه 6 سال طول می‌کشد. دانشجویان رشتهٔ داروسازی در روسیه نیز جهت اخذ مدرک، باید یک دورهٔ 5 الی 5/5ساله را بگذرانند. شایان ذکر است که دورهٔ داروسازی در دانشگاه لومونسف مسکو یکی از دانشگاه‌های مورد تایید ایران، 6 سال به‌ طول می‌انجامد.

  • داروسازی به زبان انگلیسی در روسیه

دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه می‌توانند از امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور بهره‌مند شوند. اما درمورد داروسازی به زبان انگلیسی در روسیه، چنین امکانی وجود دارد. درواقع از سال 2021، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته‌است؛ اما تدریس داروسازی در این دانشگاه‌ها، فقط به زبان روسی صورت می‌گیرد. بسیاری از دانشجویان متقاضی ادامهٔ تحصیل پزشکی در خارج از کشور، تمایل دارند که در دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران تحصیل کنند.

  • لیست دانشگاه‌های داروسازی روسیه مورد تأیید ایران

در حال حاضر، دانشگاه‌های پیراگوف (پیراگوا)، لومونسوف واقع و دانشگاه فدرال کازان دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند. مدرک داروسازی این دانشگاه‌ها در ایران معتبر است. البته دانشجویان و فارغ‌التحصیلان باید توجه داشته باشند که مدرک آن‌ها در ایران معادل مدرک کارشناسی ارشد است.

  • تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگوف

دانشگاه‌های نام‌برده در بالا مورد تأیید ایران هستند. امکانات آموزشی و رفاهی این دانشگاه‌ها در سطح خوبی قرار دارد. ازجمله می‌توان به شرایط تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگوف اشاره کرد. این دانشگاه که پیراگووا نیز گفته می‌شود، یکی از دانشگاه‌های معتبر روسیه است و در شهر مسکو قرار دارد. دانشگاه پیراگووا با بیش از 9 هزار دانشگاه، دومین دانشگاه پزشکی مسکو است. این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید ایران برای سال 2022-2023 قرار دارد که توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی اعلام شده‌است.

در دانشگاه پیراگوف، امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. همچنین می‌توانید در این دانشگاه داروسازی به زبان روسی بخوانید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پیراگوف (پیراگووا مسکو)


هزینهٔ تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگوف نسبت‌به دیگر دانشگاه‌های مورد تأیید در مسکو کمتر است. شهریهٔ داروسازی در این دانشگاه 350 هزار روبل یعنی کمتر از 5 هزار دلار در سال است. در دانشگاه پیراگوف، شما می‌توانید شهریه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید. به این ترتیب در ابتدای هر ترم، 50 درصد شهریهٔ سالانه را پرداخت خواهید کرد و مجبور نیستید کل مبلغ شهریه را به‌صورت یکجا پرداخت کنید.

آزمون داروسازی دانشگاه پیراگوف شامل دروس زیست شناسی، شیمی و زبان روسی است. به عبارت دیگر، برای شرکت در این آزمون، باید دانشجویان دروس زیست شناسی و شیمی را مسلط باشند و همچنین باید توانایی زبان روسی را نیز داشته باشند.

دانشگاه پیراگوا مسکو

  • هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

یکی از مزایای بزرگ تحصیل داروسازی در روسیه، هزینه‌های پایین تحصیلی در این کشور و دانشگاه‌های آن است. هزینه‌های تحصیل داروسازی در روسیه با توجه به ارائه این رشته به دو زبان انگلیسی و روسی، در دو دورهٔ متفاوت ارائه می‌شود. اکنون در سال 2023، شهریهٔ دورهٔ داروسازی در روسیه به زبان انگلیسی، 7800 دلار در سال و برای دوره روسی، 6800 دلار در سال است. ناگفته نماند که باید به هزینه تحصیل داروسازی در روسیه، هزینه‌های زندگی در این کشور را هم اضافه کرد. هزینهٔ زندگی در کشور روسیه براساس سبک زندگی افراد و در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است.

  • هزینهٔ زندگی در روسیه

هرچند که زندگی در شهرهای بزرگ مانند مسکو و سن‌پترزبورگ، هزینهٔ بیشتری را به همراه دارد؛ اما در کل هزینهٔ زندگی در روسیه نسبت‌به سایر کشورها پایین‌تر است. البته ذکر این نکته ضروری است که هزینه‌های زندگی نسبت‌به سبک زندگی افراد متفاوت است. در هر حال میانگین هزینهٔ اجاره محل اقامت و اسکان در روسیه حدود 400 دلار در ماه برای هر دانشجو است. در صورتی که دانشجو در خوابگاه دانشجویی اقامت کند، هزینه‌های پرداختی کمتر خواهد بود.

  • اقدام به تحصیل در روسیه از طریق روس دانش

کشور روسیه یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت تحصیلی در جهان است. هرساله دانشجویان زیادی جهت تحصیل به این کشور مهارت می‌کنند.. روسیه پهناورترین کشور دنیاست و دارای اعتبار بالایی درزمینهٔ دانشگاه‌ها و هزینه‌های مناسب برای زندگی و تحصیل است که باعث شده‌است تا متقاضیان تحصیل در خارج به این کشور، توجهٔ ویژه‌ای داشته باشند.

در سال‌های اخیر، جمعیت دانشجویانی که با هدف تحصیلی به کشور روسیه مهاجرت می‌کنند، به‌طور چشمگیری افزایش داشته است. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فناوری اطلاعات، نفت و گاز، مدیریت و حقوق از رشته‌هایی هستند که بیشترین تقاضا را دارند. مجموعهٔ روس دانش با شماره ثبت ۱۲۲۷۸۰۰۰۳۵۵۹۴ در روسیه، با بسیاری از مراکز آموزش عالی این کشور ازجمله ایران دانشگاه فدرال کازان و دانشگاه ریاست جمهوری قرارداد همکاری دارد. برای تحصیل در روسیه روس دانش یاورو راهنمایی خوبی برایتان خواهد بود.

تحصیل در روسیه روس دانش

سخن پایانی

در این مقاله، مطالب کاربردی و مهم داروسازی مورد تایید در روسیه را ارائه دادیم. به دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران از قبیل تحصیل داروسازی در دانشگاه پیراگوف اشاره کردیم. همچنین در خصوص هزینه تحصیل داروسازی در روسیه و مجموعهٔ یاری‌دهندهٔ تحصیل در روسیه روس دانش مطالبی را ذکر کردیم. روسیه یکی از قطب‌های جذب دانشجو در جهان است. این کشور به‌ویژه درمورد تحصیل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، امکانات قابل توجهی ارائه می‌دهد و در کنار آن هزینهٔ زیادی را هم برای دانشجویان به بار نمی‌آورد.

جهت کسب اطلاعات بشتر در مورد اعزام دانشجو به روسیه از طریق روس دانش می توانید به ادرس وبسایت موسسه مراجعه کنید


آدرس سایت ما :
https://rusdanesh.com

برای اینکه با ما و تیم ما بیشتر آشنا شوید حتما به ما سر بزنید
با سپاسی بیکران 

منبع : (reference)
www.rusdanesh.com

/ پایان رپورتاژ

 این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و آگهی90 هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

هشدار پلیس
هشدار پلیس :
لطفاً پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.نظرات کاربران
حامد
1403/01/28

داروسازی در روسیه مورد تایید ایران فقط در سه دانشگاه و فقط به زبان روسی امکان پذیر است

محمد رضا فرهادی
1403/01/22

داروسازی در روسیه به زبان انگلیسی کدوم دانشگاه ها تایید هست؟

حامد
1403/01/10

در سال 1403 دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه رشته داروسازی شامل:
دانشگاه پیراگوا مسکو
دانشگاه لومونوسوف مسکو
دانشگاه فدرال کازان است.

محمد صالح
1403/01/10

لیست دانشگاه های مورد تایید ایران در سال 1403 اعلام شده است؟ داروسازی کدام دانشگاه روسیه مورد تایید ایران است برای سال جدید

ارسال نظر

[ نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود ]
درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

اینمادSSL

تماس با ما

نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است
تصویر آیکن بگراند