• پشتیبانی: 8647 - 269 - 0914

ok یک روش ساده که سرعت گوشی، تبلت و کامپیوتر شما را چندین برابر افزایش می‌دهد   Website-Article

یک روش ساده که سرعت گوشی، تبلت و کامپیوتر شما را چندین برابر افزایش می‌دهد

یک روش ساده که سرعت گوشی، تبلت و کامپیوتر شما را چندین برابر افزایش می‌دهد

بازدید: 101    انتشار: 1396/11/13    کد مطلب: 2932    دسته بندی: لیست مطالب

یک روش ساده که

سرعت گوشی، تبلت و کامپیوتر شما را چندین برابر افزایش می‌دهد

ا

نیمیشن‌ها روی هر دستگاهی که فعال باشند، باعث کمتر شدن سرعت و مصرف شدن بیشتر باتری می‌شوند. با اینکه شاید در ابتدا جالب به نظر برسند، ولی پس از مدتی ترجیح می‌دهید که آنها را غیر فعال کنید و به جای آن کمی به سرعتتان بی‌افزایید. در مقاله زیر قرار است به شما نشان دهیم که چطو در هر دستگاهی مثل اسمارت‌فون، تبلت یا حتی پی‌سی با غیر فعال کردن یا کاهش انیمیشن‌ها سرعت‌تان را افزایش دهید.


ویندوز

ximg_549212eae847a.png.pagespeed.ic.kt9yG-2FvP

ویندوز آپشنهای خوبی برای غیر فعال کردن انیمیشن‌ها دارد و این تنظیمات در تمام نسخه‌های این سیستم عامل پاسخ می‌دهد.

برای دسترسی به تنظیمات مربوطه کنترل پنل را باز کنید، روی System & Security کلیک و سپس System را انتخاب کنید. روی  Advanced system settings کلیک کرده، سپس گزینه Settings  زیر Performance را برگزینید. از اینجا می‌توانید انیمیشن‌هایی را که نمی‌خواهید غیر فعال کنید. با انتخاب Adjust for best performance هم امکان غیر فعال کردن تمام انیمیشن‌ها را دارید.

اندروید

ximg_54921a10d2ec9.png.pagespeed.ic.UlJKjLF1q6

در اندروید باید سراغ منوی مخفی Developer Options بروید. در بخش تنظیمات به  About phone رفته و روی آن کلیک کنید و در آن قسمت روی گزینه Build number هفت بار ضربه بزنید. پس از دیدن نوتیفیکیشن مربوطه، بازگردید و روی گزینه‌های منوی توسعه دهندگان که الان ظاهر شده است کلیک کنید. از اینجا می‌توانید سه آپشن Window animation scale ،Transition animation scale وAnimator duration scale را تغییر دهید.

ximg_549219f32653d.png.pagespeed.ic.0EDHFO5dHf

در ضمن قادرید با انتخاب Animation off، انیمیشن‌ها را خاموش و با گزینش آپشن Animation scale، سرعت آن‌ها را افزایش دهید.

آی‌فون و آی‌پد

ximg_5492174c4bfec.png.pagespeed.ic.moYycw_KOd

در iOS باید به بخش تنظیمات بروید و روی General ضربه بزنید.، سپس Accessibility را انتخاب کرده و Reduce Motion  را برگزینید. این آپشن انیمیشن‌ها را غیر فعال نمی‌کند، ولی آن‌ها را با ناپدید شدن‌هایی که سریع‌تر هستند و روی سرعت دستگاه تاثیر زیادی ندارند جایگزین می‌کند.

مکOS X

ximg_549214b6cebf0.png.pagespeed.ic.7FhDBte8Bj

کندترین انیمیشن‌ها روی مک، انیمیشن‌های مرتبط به کوچک و بزرگ کردن پنجره هستند، اما برای تسریع آن‌ها می‌توانید به System Preferences رفته و روی Dock کلیک کنید.

البته هیچ گزینه‌ای برای غیر فعال کردن آن وجود ندارد و تنها می‌توانید به جای نوع پیش فرض Genie از Scale که کمی سریع‌تر است استفاده کنید. متاسفانه آپشن دیگری برای تغییر یا غیر فعال کردن انیمیشن‌ها در مک وجود ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید


[نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود.]