• پشتیبانی آگهی دهندگان: 3770 465 0911

okآثار تخلف از مقررات دفاتر تجاری چیست ؟ Advertising

تهران » همه شهر ها

کد آگهی: 42139

تصاویر آگهی

توضیحات آگهی

از تاریخ انقضای این آگهی 1238 روز گذشته است. ممکن است اطلاعات آگهی معتبر نباشد.
همان طور که قبلاَ گفته شد ، طبق ماده 6 قانون تجارت هر تاجری به استثناء کسبه جزء مکلف است 4 قسم دفتر داشته باشد :
1- دفتر روزنامه 2- دفتر کل 3- دفتر دارایی 4- دفتر کپیه
با ملاحظه ماده مزبور معلوم می شود کسبه جزء از الزام به داشتن دفاتر تجاری معاف هستند زیرا حقاَ کفاش یا خواربارفروش چون معاملاتشان جزئی است احتیاجی به داشتن این قبیل دفاتر نخواهند داشت.
چون قانون کسبه جزء را هم جزء تجار دانسته منتهی آن ها را از تکالیفی که یکی از آن ها داشتن دفاتر تجاری است معاف دانسته و تفکیک کسبه جزء بسته به اوضاع و احوال روز بوده از این جهت قانون تجارت طبق ماده 19 اجازه داده که وزارت دادگستری به موجب مقررات آیین نامه آن ها را تشخیص دهد.( وفق نظر وزارت دادگستری ، کسانی که فروش سالیانه آن ها صد و بیست هزار ریال یا کمتر باشد کسبه جزء محسوب شده اند)
پیشه وران نیز از داشتن دفتر تجاری معاف هستند. پیشه ور کسی است که شخصاَ یا به کمک افراد خانواده خود یا به کمک چند نفر شاگرد، استفاده از حرفه دستی معینی را به قصد انتفاع، شغل معمولی خود قرار دهد.
دفاتر روزنامه و دارائی و دفتر کل و هم چنین هر دفتری که داشتن آن را وزارت دادگستری لازم بداند، باید قبل از آن که چیزی در آن نوشته شود به وسیله نمایندگان ادره کل ثبت مهر و پلمپ شود.
مطابق ماده 11 و 12 قانون تجارت به شرح آیین نامه های مصوب 10 خرداد 1313 و 10 اسفند 1327 وزارت دادگستری، دفاتر باید در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به یکی از کارمندان ثبت که به نمایندگی اداره کل ثبت تعیین شده، قبل از آن که چیزی در آن نوشته شده باشد ارائه شود.
صفحات دفاتر مذکور باید دارای شماره ترتیب بوده و نخ کشی شده باشد. متصدی امر کلیه صفحات آن را شمارش و به مهر مخصوص ممهور می نماید ، سپس تعداد کلیه صفحات را در ابتدا و انتهای آن با تصریح به اسم و مشخصات تاجر صاحب دفتر، قید و اعداد را با تمام حروف نوشته و دو طرف آن را با مهر سربی که وزارت دادگستری تهیه نموده پلمپ می نماید و خلاصه آن را در دفتر مخصوصی که در اداره ثبت موجود است به ترتیب تاریخ و ردیف معین ثبت می نماید.
دفتر کپیه احتیاجی به ثبت و پلمپ ندارد.
تاجر مکلف است معاملات خود را در دفاتر مزبور به شرحی که گذشت ثبت نماید. تراشیدگی و گذاشتن صفحات سفید بیش از آنچه که مورد احتیاج است مطابق ماده 13 قانون تجارت ممنوع است. هر گاه اشتباهی در ارقام و یا موضوعی رخ دهد باید در ذیل دفتر و ستون مربوطه توضیح دهند. تاجر مکلف است تمام آن دفاتر را از از ختم هر سالی لااقل تا 10 سال مگاهدارد.

هشدار پلیس :
لطفاً پیش از انجام معامله و پرداخت وجه از صحت کالا یا خدمات ارائه شده بصورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.

آدرس آگهی دهنده :

ملاصدرا – بعد از پل کردستان – شماره 63 – ساختمان اختصاصی نیک


Alarm1Alarm2


جزئیات آگهی

تلفن
88888822
زمان تماس
8 صبح تا 2 بعدازظهر
کد آگهی
42139
موقعیت آگهی
تهران » همه شهر ها
تعداد بازدید
eye 252
تاریخ درج
۱۳۹۶/۹/۲۲
تاریخ بروز رسانی
۱۳۹۶/۹/۲۲
قیمت
0
ایمیل
Alinezhad@nikregister.com

کلیپ آگهی

NoClipAd-video

کلمات کلیدی

آگهی دهنده

درج آگهی رایگان

سایت آگهی90 یک شتاب دهنده تبلیغاتی میباشد که صرفا جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد.در این سایت هیچ گونه خرید و فروش کالا وجود ندارد این سایت جهت تبلیغات کسب و کارهای مختلف , محصولات و خدمات میباشد.

logo-samandehi

تماس با ما

می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
پشتیبانی آگهی دهندگان : 3770 - 465 - 0911

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع برعهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای شتاب دهنده تبلیغاتی آگهی90 محفوظ است وبتینا وبتینا
تصویر آیکن بگراند