تصاویر

توضیحات

از تاریخ انقضای این آگهی 349 روز گذشته است. ممکن است اطلاعات آگهی معتبر نباشد.
گرده گل
پولن، گرده موجود در گل گیاه است که در قسمت انتهایی اتامین (آلت تذکیر) گل وجود دارد و به عنوان عامل مذکر برای تلقیح مادگی گلها و بارور کردن گیاه به کار می‌رود. هر گل دارای مقدار قابل ملاحظه‌ای گرده یا پولن است به طوری که اگر در فصل گرده‌افشانی گلهای درختان در باغها قدم بزنید کاملا احساس می‌شود. زنبور عسل مخلوقی است که خداوند متعال برای تلقیح و باروری شاید تا حدود 80 درصد گیاهان خلق کرده و اگر زنبور عسل نبود قسمت عمده گیاهان بارخیزی کامل نداشتند و به قدر کافی میوه نمی‌دادند.
مرسوم است که بعضی از باغداران در باغهای خود کندوهای عسل بگذارند، در این باغها باردهی درختان میوه بسیار زیاد می‌شود، بخصوص در مورد گیاهانی که آلات نر و ماده گلها روی دو پایه است نقش تلقیح به وسیله زنبور عسل بیشتر شایان توجه است.
موقعی که زنبور عسل مشغول جمع‌آوری شهد گلهاست از تماس پاهای پوشیده از موی زنبور با آلت مذکر گلها که مملو از پولن است، مقداری پولن در لابلای موها جمع می‌شود. سپس زنبور این پولنها را با کمی عسل که با خود از کندو آورده و همچنین با بزاق دهانش که محتوی یک آنزیم فعّال است مخلوط می‌نماید و پس از آن به کمک موهای زبر پاهایش این خمیر پر از پولن را با مهارت و فشار به حفره ذخیره پولن که فرو رفتگی در پشت پاهایش می‌باشد داخل می‌نماید. وقتی که این حفره‌ها کاملا پر از پولن شد، به کندو باز می‌گردد و از این پولنها و شهد گلها برای تهیه نکتار و عسل و قسمتی برای تغذیه لاروهای زنبورها و قسمتی نیز برای تغذیه ملکه اختصاص داده می‌شود.
پولن زنبور عسل منبعی غنی از ویتامینها و مواد معدنی و اسیدهای آمینه است، بعلاوه دارای مواد حیاتی بسیار پر ارزش دیگری است که طی سالها در عسل باقی می‌ماند.
ترکیبات گرده درحالت کلی عبارتند از:
• کربوهیدرات (فروکتوز، گلوکز، ساکارز)
• چربی ها
• فیبر
• مواد معدنی و ویتامین ها
• گرده: برای جبران کمبود ویتامین ها ومواد معدنی و پروتئین ها بسیار مناسب بوده وهنگام سوخت و ساز بدن، مواد مورد نیاز راتامین می کند واز طرفی بر خلاف داروهای شیمیایی اثرات مضر ندارد.
برخی از ویتامینهای عمده پولن عسل به شرح زیر است.
ویتامین‌B 1، این ویتامین برای درمان مسمومیتهای حاصله از الکل و داروهای شیمیایی و همچنین برای معالجه استسقا، زونا، التهاب نسوج عضله‌ای قلب ، زیادی ضربان قلب، و در رژیمهای مربوط به دیابت شیرین کاربرد دارد.
ویتامین‌B 2، برای بیماریهای چشم و درمان ورمهای ملتحمه، اختلالات شبکیه، برخی بیماریهای پوست و در مورد میگرنهای خفیف مفید است.
ویتامین‌B 6 ، برای تشکیل هموگلوبین لازم است و در موارد عصبانیت، خستگی، ضعف عضلات و تومورهای مغزی، کم‌خونی، بیماری پارکینسون، تصلب شرایین مغز و بیماریهای ناشی از پرتوهای هسته‌ای مفید است.
ویتامین B5 (اسید پانتوتنیک) : به مقدار 50 میکروگرم درصد گرم گرده وجود دارد. در تمام فعالیت های بدن دخالت دارد. محرک غده فوق کلیوی است و باعث افزایش تولیدکورتیزون و سایر هورمون های غده فوق کلیوی می شود، این عامل ضد استرس می باشد، عفونت ها را دفن می کند و اثرات مضر آنتی بیوتیک ها را کم می کند، بردیابت اثر مثبت دارد، از پیری زودرس به خصوص چروک ها وسایر علائم پیری جلوگیری می کند.
ویتامین B9 (فولیک اسید): به مقدار 5 میکروگرم درصد گرم گرده وجود دارد. مشارکت اسید فولیک با ویتامین B12 در رشد و تشکیل گلبول های قرمز لازم است، برای رشد و تقسیم سلولهای بدن و تولید RNa و DNa لازم و اسید نوکلوئیک های عوامل ارثی را حمل می کند، به ساخت آنتی بادی ها جهت جلوگیری ورفع عفونت ها کمک می کند، برای سلامت مو و پوست مفید است، از سفیدی زودرس موها جلوگیری می کند، در درمان بیماری کمبود تغذیه ای با علائم کم خونی و اسهال شدید موثر است. درمان زخم های معده و مشکلات قاعدگی و به عنوان یک عامل جلوگیری کننده از زخم دهان عمل می کند.
ویتامین B12 (کوبالامین): به مقدار کمی در گرده وجوددارد. برای تولید وبازسازی گلبولهای قرمز خون ضروری است. محرک رشد در بچه ها است، اشتها را در کودکان تقویت و به رشد کمک می کند، حافظه، تمرکز و تعادل را بهتر می کند،در اکثر فعالیت های متابولیک وآنزیمی حیاتی بدن شرکت دارد.
ویتامین‌B 3 ، این ویتامین برای خونسازی مفید است و در درمان مسمومیتهای ناشی از پرخوری، دیابت شیرین، ناراحتی معده و روده، آسم و دردهای عضلات به کار می‌رود و ضمنا برای میگرن، طنین گوش و کاهش کلسترول نیز مفید است.
- ویتامین پانتوتنیک اسید (از سری ویتامینهای‌B complex ) به‌طور مؤثر در تسریع التیام زخمها، قانقرایا، انواع اولسر، تب‌خالها، زخمهای پشت ناشی از خوابیدن درازمدت در بستر، عفونتهای التهابی دهان، سرماخوردگی، برونشیت، هپاتیت عفونی و ناراحتیهای خفیف پوست مفید است.
اینوزیتول از سری ویتامینهای‌B complex برای درمان اختلالات سوخت و ساز کبدی و برخی التهابها و همچنین برای قلب و روده‌ها مفید است.
ویتامین‌C از ضد اکسیدکننده‌ها می‌باشد و برای سرما خوردگی و ضعف مجاری تنفسی مفید است. به متابولیسم کلسیم کمک می‌کند.
ویتامین‌A از ضد اکسیدکننده‌ها می‌باشد، و ضد عفونت است برای خشکی چشم و شب‌کوری مفید است. و در رشد و تشکیل نسوج پوست نقش مهمی دارد.
ویتامین‌Eاز ضد اکسیدکننده‌هاست و برای اکسیژن‌گیری در سطوح سلولها مفید است و با عقیمی مبارزه می‌کند، در جذب چربیها مؤثر است، برای
اعضای تناسلی اثر مثبت دارد. ضمنا خاصیت ضد انعقاد خون دارد و جریان و گردش خون را اصلاح می‌کند.
خواص درمانی پولن زنبور عسل
پولن زنبور عسل نه تنها دارای ویتامینهای زیاد و مقداری نیز مواد معدنی است بلکه حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه آزاد و هورمونها و عناصر کمیاب ضروری به مقدار جزئی برای بدن نیز می‌باشد. در تمام جهان پولن زنبور عسل نه تنها به عنوان یک خوراکی لذیذ ایده‌آل تلقی می‌شود بلکه داروی مؤثری برای درمان تعداد زیادی از ناراحتیها نیز هست.
- در باز گردانیدن میل جنسی و انرژی از دست رفته مؤثر است.
- برای التیام زخمهای داخلی و خارجی مفید است.
- افسردگی و خستگی را کاهش می‌دهد.
- سردردهای از نوع میگرن خفیف را کاهش می‌دهد.
- سوخت و ساز بدن را عادی می‌سازد و در رژیم غذایی لاغری عامل کاهش اشتهاست.
- برخی از ناراحتیهای پروستات را رفع می‌کند.
- بیماران دارای کم خونی و اختلالات عصبی
- افراد ضعیف و بی بنیه
- مفید برای زنان آبستن وشیرده
- ورزشکاران نیازمند انرژی مداوم
- افراد با قدرت جنسی اندک و ضعیف
- کلسترول را کاهش می‌دهد و جریان گردش خون را تسهیل می‌کند.
- انرژی بدن را تقویت می‌کند.
- ضد باکتری است.
گرده: دارای آنزیم های مختلف بوده که به هضم غذاها در دستگاه گوارش انسان کمک موثری می کند. گرده: دارای خاصیت آنتی بیوتیکی شبیه پنی سیلین است و قادر به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم هایی نظیر سالمونلا می باشد
گرده: محتوی اسیدهای چرب ضروری ازجمله لپنولئیک وآرشید و نیک اسید، ویتامین ها، مواد معدنی، هورمونها ومحرک های گیاهی است که در درمان بیماریهای زیر تاثیر به سزائی دارد
• التهاب غذه پروستات
• بیماری افسردگی و ناتوانی جنسی درمردان و
• کاهش فشار خون ،
• تنظیم فعالیت متابولیسم ودرمان بیماری های سیستم عصبی،
• پیشگری ودرمان پروستات ،
• چربی خون(کلسترول و تری گلیسیریدها)
• ناتوانی های جنسی،
• بیماریهای دیابت
جلوگیری از پیری زودرس،
ضمنا اگر عسل خام تصفیه نشده که مملو از پولن است خورده شود برای آسم و حساسیتها بسیار مؤثر است.
بسته بندي هاي گرده گل در شرکت شهدینه گلها به شکل بسته بندی 100 گرمي است که به هموطنان عزیز توصیه میشود یکبار هم که شده امتحان کنند
طریقه و میزان مصرف:
گرده خشک شده یا تازه را می توان در شیر یا آب میوه حل کرد وبا نان خشک و یا نان های مخصوصی(جهت بیماران قندی) استفاده کرد. افرادی که از طعم گرده خوششان نمی آید می توانند آن را با عسل به نسبت 1 به 1 یا 2 به 1 مخلوط و استفاده نمایند. 3-مقداری گرده را در داخل آب، شیر، آب میوه یا عسل حل کرده ومیل نمود. میزان مصرف 1-افرادی با وزن بدن بین 50 تا 100 کیلوگرم می توانند روزانه 20 تا 40 گرم گرده مصرف کنند. به این ترتیب می توان ادعا کرد به ندرت یک ماده طبیعی به گستردگی مواد تشکیل دهنده گرده یافت می شود.
گرده و آلرژی
برخی از اشخاص ممکن است به عسل حساسیت داشته باشند و آن معمولا به علت وجود مقدار خیلی کم اسید فورمیک در عسل است. این قبیل اشخاص غالبا از نیش زنبور عسل خیلی شدید ناراحت می‌شوند زیرا به اسید فورمیک حساسیت دارند. البته در دوره کوتاهی این ناراحتی آنها با کمی مراقبت ممکن است رفع شود.
مانند مواد غذائی دیگر بعضی از افراد به گرده گل حساسیت دارند که د رمطالعه ای که در سال 2008 در کشور روسیه بر روی 891 فرد سالم صورت گرفت مشخص شد 1.45% این افراد به هضم گرده گل حساسیت نشان میدهند افرادی که در بهار به عطر و گرده گل ها حساسیت و ابریزش دارند باید از مصرف گرده خودداری کنندو یا قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنند.

جزئیات آگهی

موبایل
09132282239
تلفن
03133391845
زمان تماس
8 صبح تا 2 بعدازظهر
ایمیل
fazel2010@gmail.com
آدرس
اصفهان خیابان امام خمینی
کد آگهی
33270
دسته بندی
پزشکان » پزشک طب سنتی
موقعیت آگهی
اصفهان » همه شهر ها
موقعیت
اصفهان » همه شهر ها
تعداد بازدید
554
تاریخ درج
۱۳۹۷/۱/۲۲
تاریخ بروز رسانی
۱۳۹۷/۱/۲۳

کلمات کلیدی

آگهی دهنده

عسل شهدینه گلها

صفحه شخصی کاربر(7 آگهی)

موبایل
09132282239
ایمیل
fazel2010@gmail.com
لوگوی آگهی90

وبسایت آگهی 90 یک سایت تبلیغاتی است که در جهت نمایش آگهی ها و تبلیغات کاربران فعالیت دارد. فعالیت سایت به این صورت است که آگهی هایی که کاربران در زمینه های مختلفی همچون: آموزش، کامپیوتر، خدمات، صنعت و.... را به بازدید کننده های سایت نمایش می دهد.

نماد اعتماد logo-samandehi
تماس با ما
می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.
ایمیل: info [@] agahi90.ir
شماره تماس: 8647 - 269 - 0914
طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

.این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای آگهی90 محفوظ است

وبتینا طراحی سایت، وبتینا
تصویر آیکن بگراند